- Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte proč?
- Ukažme si, které aplikace jsou největšími zločinci na baterii.
V dnešním světě už existuje telefonní aplikace na všechno. Od nakupování, přes seznamování až k chatování na sociálních sítích. Každý uživatel jich ve svém chytrém telefonu minimálně pár má. Některé z nich jsou však extrémně náročné na životnost baterie.
Nepřehlédněte: Rekordní pokus se Schrödingerovou kočkou. Vědci ji udrželi „při životě“ 1 400 sekund
Vysávají baterie jako upír
Moderní smartphony dnes mají vše, co uživatel potřebuje. Velké jemné displeje, výkonu na rozdávání a často i kvalitní fotoaparát. Jen ta výdrž baterie by mohla být lepší. Překvapivě snadným receptem, jak toho dosáhnout, je smazání několika aplikaci. Z testu společnosti pCloud, která spravuje stejnojmenné online uložiště souborů, vyplývá, že se tím výdrž baterie prodlouží a telefony zrychlí.
Analýzou 100 nejpopulárnějších aplikací experti dospěli k závěru, které aplikace nejvíce vyčerpávají baterie telefonů. Odborníci vsadili na obvyklou metodiku: zjišťovali, k jakým oprávněním mají aplikace přístup (například určování polohy), kolik energie baterie tyto aplikace vyžadují a jestli podporují tmavý režim.
Největšími zločinci na baterii jsou podle studie pCloud aplikace Fitbit a WhatsApp – obě akumulátory ždímou jako o život. Nejméně náročná z testovaných pak je aplikace na pracovní nabídky LinkedIn. V seznamu najdeme „staré známé firmy“ Uber a Netflix, ale baterie více než je zdrávo vysávají i TikTok, YouTube, seznamka Tinder a Instagram. Mezi aplikace, u kterých bylo zjištěno, že zásadně vybíjejí telefony, patří i Facebook.
Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho telefonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.
Deset největších žroutů baterie:
- Fitbit
- Uber
- Netflix
- TikTok
- YouTube
- Tinder
Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: iDropNews
Zajímavé, WhatsApp nemam ani v top deset, zato tam je Chrome a Youtube, pak už jen další aplikace s pár procenty. To by mě zajímalo jak ho kdo používá. 😅