Steve Jobs

Umělá inteligence oživila Steva Jobse. V rozhovoru si šéf Applu pokecal s influencerem Joe Roganem

  • Steve Jobs hostem podcastu Joea Rogana
  • Rozhovor kompletně vygenerovala AI

Roboti a umělá inteligence jsou dnes již běžnou součástí našich životů, ať už jde o virtuální asistentku Siri nebo o plně funkční androidy podobné lidem. Můžeme se s ní setkat v mnoha odvětvích, nadále však existují oblasti, kde využití AI překvapuje – jednou z takových je např. umění. Ve Spojených státech nedávno proběhla soutěž Colorado State Fair v digitálním umění. Vášně vzbudilo zjištění, že první místo vyhrál umělec, jehož dílo Théâtre D’opéra Spatial automaticky vygenerovala umělá inteligence.


Nepřehlédněte: Apple má na účtu více peněz než mnohé vlády světa. Jen iPhone ročně vydělá tolik, jako celá Ukrajina


Steve Jobs znovu ožil

Pokud by ale něco mělo skutečně demonstrovat, jak daleko se umělá inteligence (AI) v posledních letech dostala, pak by to byla její schopnost komunikovat s mrtvými. A přesně k tomu teď došlo. Umělá inteligence si doslova vycucala z prstu rozhovor se Stevem Jobsem, bývalým šéfem společnosti Apple, který zemřel na rakovinu slinivky břišní, s influencerem Joe Roganem.

Společnost Podcast.ai, která za neuronovou sítí stojí, uvádí, že si pro svůj první projekt vybrala Jobse právě kvůli jeho vlivu na svět technologií a tomu, jak moc stále inspiruje lidi, a to i dlouho po své smrti. Téměř dvacetiminutový rozhovor, ve kterém se umělá inteligence za oba muže vydává, se nese v uvolněném duchu, přičemž se zdá, že oba chlapíci na začátku epizody bez konkrétního důvodu vybuchli smíchem.

Roganovi si šéf Applu stěžoval na Adobe a Microsoft

Poté, co se Rogan v úvodu s posluchači podělí o radost z toho, že má v pořadu jednoho z nejlepších mozků technologického světa, muže, který dal lidstvu počítač Mac, se rozhovor velmi rychle svede do Jobsovy minulosti, kdy krátce působil na Reed College, a jeho cest po Indii, kde hledal osvícení a studoval zenový buddhismus. Šéf Applu v odpovědi vyzdvihuje indický epos Bhagavadgíta a poté přechází k tomu, jak mu cesta pomohla najít skutečný smysl života.

Epizoda je jinak plná odkazů na Macintosh a na to, že jeho společnosti Apple nejde o vytváření nových produktů, které změní svět, ale využívání inovací k jejich neustálému vylepšování. Jobs si také stěžuje na absenci estetického cítění společnosti Microsoft, protože lidé, kteří společnost založili, jsou matematici a vědci, kteří nechápou, jak lidé chtějí věci vnímat. V podcastu zazní i rýpnutí do společnosti Adobe. Její produkty tvůrce iPhonu přirovnává k ojetému autu, které je třeba okamžitě opravit.

Robot, kyborg, umělá inteligence
Umělá inteligence, zdroj: Possessed Photography / Unsplash

Co si vůbec o rozhovorech umělé inteligence myslet?

I když se zdá, že jde o poměrně obsáhlý rozhovor zahrnující širokou škálu témat, informace, které se v něm dozvídáme, jsou veřejně dostupné. Podcast.ai na svých webových stránkách uvádí, že umělá inteligence (AI) vycházela z Jobsova životopisu a online nahrávek dostupných na internetu. V rozhovoru tak trochu chybí jakýkoliv vhled do celé problematiky, který v žádném skutečném Jobsově rozhovoru nikdy nechyběl.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons/ Matthew Yohe, zdroj: IE

Total
0
Shares