AirPods

Udělali CT sken pravých a falešných sluchátek AirPods. Rozdíl odborníkům vyrazil dech

  • Padělky výrobků společnosti Apple jsou velmi žádané
  • Podívejte se na rozdíl mezi AirPody a jejich kopií

Padělané výrobky jsou všude kolem nás. Běžně se setkáváme s napodobeninami kabelek a oblečení, bot nebo elektroniky. A přestože se falzifikáty často velmi podobají originálním produktům, svým majitelům přináší řadu ústupků.


Nepřehlédněte: Google začne mazat účty na Gmailu a lidé přijdou o všechna data. Čistka se týká i Čechů


Neoriginální sluchátka AirPods

Platí to zejména pro padělky výrobků technologické firmy Apple. Zářným příkladem diametrálního rozdílu mezi originálem a napodobeninou jsou známá bezdrátová sluchátka AirPods, do jejichž porovnání se pustila technologická společnost Lumafield.

Detailní CT sken dvou falzifikátů a skutečných AirPodů Pro, které na X (dříve Twitter) sdílel vedoucí marketingu Lumafield Jon Bruner, ukazují zásadní rozdíl a jsou potvrzením starého dobrého přísloví, že skutečně dostanete to, za co si zaplatíte.

„V originálních AirPodech se v každém sluchátku nacházejí pečlivě navržené knoflíkové baterie zkonstruované tak, aby se přesně vešly do kompaktních rozměrů a efektivně dodávaly optimální energii. Naproti tomu obě kopie obsahují lithium-iontové pouzdrové baterie, které mají nejen méně propracovanou konstrukci, ale jsou také potenciálně méně bezpečné. Obdélníková pouzdra jsou vtěsnána do kruhových prostorů, nikoliv na míru,“ píše v jednom ze svých příspěvků Bruner.

Kromě kvality jde i o bezpečnost

Podle inženýrů společnosti Lumafield jsou originální sluchátka zázrakem miniaturizace a precizního inženýrství. „Využívají kombinaci pevných a ohebných desek s plošnými spoji, které hustě osazují komponenty a zajišťují efektivní využití každého milimetru prostoru. Díky tomu jsou extrémně kompaktní.“

V neoriginálních AirPodech sken odhalil snadno identifikovatelné dráty s nedbalým pájením, které spojují různé komponenty. Neoriginální sluchátka mají také pouze po jednom mikrofonu oproti třem přítomným ve skutečných AirPodech Pro, které si díky speciálním ovladačům mohou za chodu upravovat ekvalizér.

CT sken také odhalil, že výrobci do nabíjecích pouzder falzifikátů přibalují závaží, aby „vyrovnali rozdíl“ a neoriginální sluchátka působila stejně hodnotně jako pravé a kvalitní AirPody.

Podle Brunera je v konečném důsledku volba mezi originálem a kopií více než jen otázkou ceny. „Jde o rozhodnutí investovat do spolehlivosti, kvality a bezpečnosti,“ říká.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Lumafield, zdroj: Futurism, Lumafield

Total
0
Shares