- Jak si v oblíbených aplikacích pro chatování zobrazíte potvrzení o přečtení?
- Google Zprávy s RCS nabízí tuto možnost v nastavení.
- U WhatsAppu nebo Messengeru naopak potvrzení funguje nativně a můžete jej pouze vypnout.
Až na výjimky všechny moderní aplikace nabízí informaci o aktivitě při komunikaci s druhou stranou. Máte jasno o tom, že vám kamarád právě píše, případně jestli už si vaši zprávu přečetl, nebo mu textovka byla teprve doručena. Jak tento fenomén „zobrazeno“ funguje v aplikacích Google Zprávy, WhatsApp nebo Facebook Messenger?
Nepřehlédněte: Přes WhatsApp se šíří nebezpečné zprávy, připraví vás o peníze. To před Vánoci vážně nechcete
Google Zprávy
Ačkoliv nativní SMSková/chatovací aplikace v systému Android slouží původně hlavně pro SMS zprávy z čísla na číslo, nově nabízí i technologii RCS, tedy Rich Communication Services, kdy můžete s uživateli telefonů, které také podporují RCS (všechny Androidy) vlastně chatovat přes internet a ne přes starší technologii SMS.
Potvrzení o přečtení aktivujete jednoduše:
- Otevřete aplikaci Zprávy
- Klepněte na svůj profil v pravém horním rohu
- Zvolte Nastavení zpráv a přejděte na RCS chaty
- Aktivujte přepínač Odesílat potvrzení přečtení
Komunikační aplikace WhatsApp funguje ve výchozím stavu jen přes internet, funkci potvrzení o přečtení má tedy aktivní rovnou v základu. Zorientovat se v ní je velmi snadné:
- Jedna šedá fajfka – odesláno
- Dvě šedé fajfky – doručeno
- Dvě modré fajfky – přečteno
Nicméně pokud má druhá strana potvrzení o přečtení vypnuté, nedozvíte se nic. I tohle aplikace umožňuje a je na každém, jak si své soukromí hlídá.
Facebook Messenger
Také u Messengeru si můžete nastavit potvrzení o přečtení. Opět zde platí, že po odeslání zprávy můžete vidět různou indikaci:
- Prázdný kruh s fajfkou – odesláno
- Plný kruh s fajfkou – doručeno
- Profilová fotka – přečteno
V aplikaci Messenger je dobré připomenout, že zobrazení zprávy v notifikaci, například na zamčeném displeji nebo v horní stahovací liště, nezpůsobuje, že se zpráva označí jako přečtená.
Zdroj náhledové fotografie: Dimitri Karastelev / Unsplash, zdroj: GizChina