Letadlo, Sky Cruise

Takhle vypadá letadlo budoucnosti na jaderný pohon pro 5000 cestujících. Připravte se na revoluční změny

  • Sky Cruise už na první pohled vypadá jako z budoucnosti
  • Novodobý létající hotel unese tisíce pasažérů

Zapomeňte na Boeing 777, v hlavách nadšenců se zrodil nápad na stavbu gigantického letounu pro pět tisíc cestujících s posilovnou, restauracemi a velkým bazénem. Použití fúzního pohonu umožní, aby letadlo zůstalo na nebesích celé roky.


Nepřehlédněte: Nové video vesmírných Pilířů stvoření bere dech. Takto úžasně nové hvězdy nikdy nevypadaly


Sky Cruise je letadlo na jaderný pohon

Hashem Al-Ghaili, designér a příznivec letectví, je znám tím, že se často zasní a navrhne letadlo, ze kterého všem padá brada. Důkazem je koncept létajícího hotelu Sky Cruise, který je navržen tak, aby nikdy nemusel přistát.

Cestujícím mají být k dispozici hotely s restauracemi a bary, nákupní centra, tělocvičny, zdravotnická střediska, nemocnice, kinosály, bazény, vnější výtahy, prostory pro pořádání akcí i 360stupňová vyhlídková plošina.

Letadlo ve vzduchu udrží dvacet elektromotorů, které bude zásobovat energií malý fúzní reaktor, zatímco o bezpečný let se postará „bezchybná“ umělá inteligence (AI), jež nahradí lidské piloty.

Lidé o něčem podobném sní od nepaměti

Ne každému se koncept Al-Ghailiho líbí. Kritici přirovnávají Sky Cruise k novodobému Titanicu. Diskutují zejména o rizicích spojených s jaderným reaktorem na palubě. Tvrdí, že jakákoli porucha by mohla mít katastrofální následky a potenciálně ohrozit nejen osoby v letadle, ale i na zemi. Mezi lidmi se však najdou i příznivci futuristického projektu. Ti věří, že Sky Cruise předznamenává budoucnost, ve které autonomní letadla na jaderný pohon mohou způsobit revoluci v dálkovém cestování.

Koncept vznášejícího se světa sám o sobě není nový a byl popsán dokonce v dílech Jonathana Swifta z 18. století, tedy mnohem dříve, než bratři Wrightové uskutečnili svůj první let. Fanoušci animovaných filmů se s tímto konceptem mohli setkat také v japonském filmu Zámek v oblacích z roku 1986.

Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: Dmarge

Total
0
Shares
12 komentářů
  1. @Laďas: to je k tomu, aby v něm bylo možné dlouhodobě bydlet.
    Nicméně, pobavilo mě, že v titulku stojí „Připravte se na revoluční změny“, a hned v prvním odstavci se píše o tom, že to má mít fúzní pohon 😂. Takže zůstávám v klidu. Na fúzní pohon já osobně čekám od dětství, kdy jsem o něm poprvé četl. A po celých těch cca 45 let se celkem pravidelně dočítám, že fúzní pohon tu bude v horizontu několika let 😀.
    Civilizace zanikne 100% dřív, než se k fúznímu pohonu dopracuje.

    1. Nic proti… Ale už tu máme tokamaky, které vyprodukovaly více energie, než co do nich bylo vložené. Čili ano. Už tu máme funkční fúzi.
      Tak šup zpátky číst. A dozvíte se i ty ale..

      A letadlo není na fúzní pohon, ale na jaderný. Asi měli chybu v článku a opravili to.

  2. Jsem zvědavý jak u takové věci budou řešit teroristické útoky, aby na konec z toho nebylo další 11. září

  3. Ono se nám takové plýtvání energií pěkně vymstí,energie z jaderné fúze bude další energie navíc kterou bude muset planeta absorbovat, vrátí nám ji v podobě tsunami, tornád a zemětřesení.

  4. Ještě lepší je letadlo na antigravitační pohon. To jsem namaloval když mi bylo asi 6 let. Dokonce létalo do vesmíru a mohlo se potápět.

    1. A na kufry budu čekat, a hledat je v jaké Zemi když to není zvládnuté již teď… 🙉

    1. No právě.Nemají a ještě dlouho mít nebudou ani pořádný velký a už by někdo chtěl miniaturu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..