Maska Seana Hodginse pro anonymy

Sci-fi na vlastní tváři. Anonymita v moderním věku dosáhla svého vrcholu

  • Kutil Sean Hodgins navrhl vlastní masku pro anonymy.
  • Ta nabízí 9 000 diod, na které si můžete promítnou „cokoliv“.
  • Například vlastní obličej, nebo tvář legendárních postav z filmů a her.

Zná to asi každý: musíte ven, zařídit nějaké ty věci, pokoupit, ale zrovna tento den vás trápí mírná sociální fobie, nechce se vám s nikým mluvit a už vůbec se ukazovat na veřejnosti. Nový vynález unikátní LED masky, na kterou si můžete promítnout vlastní – či jakýkoliv jiný – obličej, tak může mít v roce 2024 celkem úspěch.


Nepřehlédněte: Kutil vytvořil první neviditelný počítač. A světe div se, skutečně funguje!


Kutil vymyslel masku pro anonymy

Vývojář Sean Hodgins vytvořil unikátní LED masku, která vypadá jako z dystopického sci-fi filmu. Tento DIY projekt umožňuje zobrazovat vlastní obrázky a animace, díky čemuž se nositel masky může proměnit téměř v cokoliv.

Maska s názvem Become Anyone je výsledkem náročné práce kombinující elektroniku, 3D design a tisk. Internetový kutil Hodgins si nechal vyrobit speciální LED panely s 9 000 programovatelnými diodami, které objednal z čínského e-shopu.

Sestavení těchto panelů bylo mimořádně složité – využil stroj na umisťování komponent a běžnou mikrovlnou troubu za 500 korun pro spájení dílů. Samotné spojení panelů do tvaru masky si vyžádalo precizní pájení pod přesnými úhly. Jakýkoliv chybný pohyb mohl zničit jemné diodky.

Výsledek překvapil

Největší výzvou však bylo ovládání jednotlivých diod. Hodgins přišel s kreativním řešením: každou diodu zmapoval do tabulky v Google Sheets a pomocí Raspberry Pi a Pixelblaze LED ovladače vytvořil programovatelnou matici.

Výsledek této pečlivé práce je ohromující. Maska dokáže zobrazovat statické i animované obrázky s překvapivou jasností. Hodgins ji předvedl například s animací postavy Doomguye, hlavní postavy videoherní série Doom. I když maska zvládá jen osm snímků za sekundu, efektivita a originalita to plně vyvažují.

Koupit nejde, zreplikovat ano

Maska je napájena kapesní baterií, která poskytuje až devět hodin provozu. Hodgins plánuje zveřejnit podrobnosti o programování na GitHubu, aby projekt mohl kdokoliv replikovat. Mezitím můžete sledovat jeho tvorbu na YouTube, kde také sdílí fascinující video z celého procesu návrhu a výroby.

V tuto chvíli si tak masku nemůžete pořídit, jde o jednorázový kutilský projekt. Nicméně díky brzy zveřejněnému plánku nejspíš nebude nouze o to, aby se konceptu chytila nějaká firma a zpeněžila ho.

Jak to máte vy, stáli byste o takovou masku? A kolik by podle vás měla stát?

Zdroj náhledové fotografie: se svolením Seana Hodginse, zdroj: SeanHodgins, TechSpot

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..