- Obávaní proruští hackeři mají na mušce další cíle
- V uplynulých hodinách napadli Lockheed Martin
Hackerská skupina Killnet patří na internetu k nejvýraznějším podporovatelům ruského režimu. V posledních týdnech masivně útočí na všechny „nepřátele“. Teď se do hledáčku obávaných kybernetických nájezdníků dostala přední americká zbrojní společnost Lockeed Martin.
Nepřehlédněte: Anonymous jsou jedním z nejnebezpečnějších nástrojů v rukou svobodného světa, stěžují si Rusové
Hackerská skupina Killnet
Nechvalně známí hackeři ze skupiny Killnet, o které se traduje, že ji řídí přímo ruská vláda, se postarala o masivní kyberútok na počítačovou infrastrukturu amerického výrobce zbraní Lockheed Martin. Kyberzločinci světově známý zbrojní koncern označují za sponzora světového terorismu a činí ho zodpovědným „za tisíce a tisíce“ lidských úmrtí.
Útok na Lockheed Martin přitom mnozí očekávali. Firma totiž mimo jiné vyrábí dělostřelecké raketové systémy M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS), které Spojené státy poslaly na Ukrajinu, kde Rusům nahání strach.
Russian hacker group #Killnet, reportedly launched #cyberattack on Lockheed Martin, American Defense Giant
@TheTechOutlook https://t.co/3xwQWcGpcF— The Tech Outlook (@TheTechOutlook) August 5, 2022
Ovládají miliony počítačů
Skupina uvádí, že ovládá botnet složený ze 4,5 milionu počítačů, který je většinou využíván k drtivým DDoS útokům, během nichž dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou.
Pokud je to pravda, pak se jedná o jeden z největších aktivních botnetů na světě. V případě útoku na servery Lockheed Martin ovšem hackeři uvedli, že zvolili jiný typ útoku. Je nicméně otázkou, jestli se opravdu dostali k nějakým cenným datům.
Proruská hackerská skupina v uplynulých týdnech útočila hned na několik zemí. Operaci podnikla proti Spojeným státům americkým, konkrétně federálnímu systému pro placení daní, který na několik dní vyřadila z provozu, ale na mušce měla i Litvu, Polsko nebo Českou republiku.
Zdroj: Sebastiaan Stam / Unsplash, zdroj: techoutlook