- Kvůli kauze s USA se šušká, že Huawei chce prodat podznačku Honor
- Tento krok by Honoru umožnil i nadále vyrábět špičkové telefony
- Agentura Reuters informovala, že čínská společnost už našla kupce
Huawei má v posledních měsících plné ruce práce. Dopad vleklé kauzy kvůli sporu se Spojenými státy stojí čínský podnik peníze, partnery i drahocenný čas. Nehledě na to, že stávající restrikce i nadále stahují celou jeho mobilní divizi doslova ke dnu. To je také důvod, proč Huawei oznámil, že v příštím roce plánuje velké škrty ve výrobě chytrých telefonů a firma očekává rapidní pokles produkce.
Huawei bojuje o všechno
Vraťme se v čase na konec letošního února. V té době byla asi největším problémem Huawei stopka ohledně podpory Googlu a jeho provázaných služeb. Ano, toto omezení donutilo čínskou značku zapracovat na zcela vlastní platformě HMS (Huawei Mobile Services), která se sice rozrůstá se železnou pravidelností, ale k návratu na vrchol to alespoň v tento okamžik ještě zdaleka nestačí. Čínská firma stále bojuje na několika frontách najednou; ať už jde o negativní ekonomický dopad, záchranu pošramocené reputace nebo řešení palčivé budoucnosti ve smyslu jak dál.
Prodej Honoru? Dává to smysl
Už v říjnu zaznívaly z Číny hlasy, že jako vcelku logický krok se nabízí odprodej dceřiné značky. V kontextu nedávných událostí určitě nejde o způsob, jak se ze současné kauzy jednou provždy vymanit. Spíše jde o to umožnit Honoru se znovu nadechnout a zůstat ve hře na poli smartphonů v globálním měřítku. Že nejde jen o úvahy, potvrzuje i agentura Reuters, která ve zprávě uvádí, že Huawei už má dokonce kupce. Tím by mělo být konsorcium složené z Digital China Group a Šen-čenské zastoupení. Výše akvizice je vyčíslena na 15 miliard dolarů. Problém je pouze v tom, že vlastnictví společnosti Honor by i nadále zůstalo v Číně, což z hlediska transparentnosti stále nemusí stačit.