- Mezi lidmi je hodně rozšířená báchorka že vypínání aplikací šetří baterii
- Jak už to ale v životě chodí, není to vůbec žádná pravda
Pokud vypínáte aplikace na vašem Androidu nebo iPhonu, děláte velkou chybu. Obecně si lidé myslí, že zavírání aplikací šetří baterii a zvyšuje výkon telefonů. Ale je to fakt jen zbytečně rozšířená báchorka. Ve skutečnosti je to totiž přesně naopak!
Nepřehlédněte: Tento geniálně jednoduchý trik pro WhatsApp musíte vyzkoušet! Vsadíme se, že ho určitě neznáte
Vypínání aplikací nešetří baterii telefonu
Mezi uživateli smartphonů panuje mnoho mýtů spojených s bateriemi. Jedním z nich je, že pokud ukončujete aplikace na pozadí, tak šetříte baterii vašeho smartphonu a nemusíte ho potom tak často nabíjet.
Jenomže málokdo ví, že vypínání aplikací činí věci naopak mnohem horší a to platí jak pro telefony s operačním systémem Android, tak pro konkurenční iPhony od Applu.
Aplikace na pozadí nejsou totiž neustále aktivní, jak si mnozí myslí, ale nacházejí se v pohotovostním režimu, takže spotřebovávají jen minimum prostředků (operační paměti i baterie) a jsou připraveny k dalšímu okamžitému spuštění.
@chillrogg this tip is the same for android too 🤫 #iphone #gaming #iphonetrick #iphones
Zavírání aplikací vše jen zhoršuje
Aplikace byste měli ukončovat pouze za předpokladu, že zamrznou a nereagují. Znovuspuštění aplikace z pohotovostního režimu „žere“ mnohem méně prostředků, než když ji ukončíte a za chvíli spustíte znovu.
Dá se to přirovnat k počítači, který uspíte místo abyste ho kompletně vypnuli. Jeho opětovné nastartování z režimu spánku zabere jen chvilku času, zatímco pokud ho vypnete a znovu zapnete, než systém od začátku opět naběhne, může to trvat věčnost.
Výjimku v tomhle všem představují jen telefony s malou porcí operační paměti (RAM). V jejich případě systém (nebo nadstavba) řídí procesy na pozadí a platí, že čím méně RAM váš telefon obsahuje, tím více aplikací sám od sebe ukončuje.
Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ