- Chcete výkon nejdražších mobilů za cenu střední třídy?
- Pak je zde pro vás Poco F3. Telefon už několik dní testujeme
Tak jsme se konečně dočkali a do rukou se nám dostal opěvovaný smartphone Poco F3. Telefon už několik dní testujeme a tak se s vámi podělíme o první dojmy a zkušenosti, které jsem za tu dobu posbírali. Už dopředu však prozradíme, že má špičkový procesor a ve výkonových testech se drží na dohled absolutní špičce za desítky tisíc.
Psali jsme: Muž dal nabíjet Poco X3, mobil explodoval
Pokud si tuto výkonnou bestii hodláte pořídit, budete velmi spokojeni. Za 9 990 korun včetně daně (v konfiguraci 6 GB operační paměti a 128 GB uživatelského prostoru) dostanete výkonný procesor od Qualcommu a k tomu navíc i nádherný rychlý displej. Takže co na vás vykoukne, když otevřete černo-žlutou krabičku?
Balení a vzhled
Máme tu klasické barvy, které charakterizují značku Poco. Černá je tedy krabička a žlutý vnitřek. Obsah balení celkem potěší. Kromě telefonu zde najdete i 33W nabíječku, USB-C kabel, silikonové pouzdro na zadní kryt, adaptér z 3,5mm jacku na USB-C a samozřejmě nezbytnou sponu pro otevření šuplíku pro SIM karty. Ano telefon je ve variantě dualSIM a bez možnosti přidat paměťovou kartu.
Poco F3 nám dorazilo v krásné bílé barvě s matným povrchem – což je super, protože zde nejsou vůbec vidět otisky prstů jako na černé variantě. Telefon v této bílé variantě vypadá opravdu pěkně. Ani tolik nevadí plastový střední kryt.
Displej a výkon telefonu
Po zapnutí a nastavení nadstavby MIUI se objeví v plné kráse 120Hz AMOLED displej s podporou technologie HDR10+ a maximálním jasem 1 300 cd/m2. Velikost je 6,67palce s rozlišením Full HD+, tedy 2 400 × 1 080 pixelů. Displej před poškrábání chrání chrání sklo Corning Gorilla Glass 5. Dotykový panel narušuje trochu 20Mpx selfie kamerka, která nahrává videa v rozlišení až 1080p. Průstřel je jinak celkem malý, takže tolik nevadí.
Telefon pohání velmi výkonný Snapdragon 870, což je přetaktovaný Snapdragon 865 – procesor, který jste mohli najít v loňských vlajkových telefonech. Výkonu je tedy víc než dost. My máme k dispozici konfiguraci 8/256GB (10 490 korun). Zkoušeli jsme zapařit Call Of Duty Mobile nebo Genshin Impact. Vše jede na vysoké detaily a naprosto bez problémů.
Hodně pak musíme pochválit také stereo reproduktory. Máme zde navíc i možnost zapnout Dolby Atmos. Dokonce i na zádech je jeden reproduktor, schovaný v modulu s fotoaparáty. Je sice hodně malý, ale je slyšet, že hraje. Ty repráky jsou vážně skvělé, nemáme námitek.
Je opravdu zarážející, že do 10 tisíc můžete získat smartphone s tolika prémiovými funkcemi. Tak Poco, s pravdou ven, kde je zakopán pes?
Psali jsme: Recenze Samsung Galaxy A52: nový král střední třídy
Poco F3 a hlavní fotoaparát
Někde se muselo šetřit. A tím místem je hlavní fotoaparát. Na zadní straně má Poco F3 trojici snímačů. Hlavní senzor má klasických 48 Mpx a je od společnosti Sony. Je to sice starší typ snímače, ale dělá pěkné snímky a neurazí ani v noci a za šera. Na foťák v Samsungu A52, což je pro Poco F3 velký konkurent, však nemá a trochu na něj ztrácí. Uvidíme, jestli nepomohou aktualizace. Dále tu je obyčejný 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv, který je použitelný spíše za denního světla. V noci už docela dost ztrácí na ostrosti a detailech. A nakonec tu máme 5Mpx makro kamerku, která vyloženě špatná není, ale třeba na Poco F2 Pro se opravdu nechytá.
Výdrž baterie
Když nehrajete pořád hry a používáte telefon na běžné činnosti, tedy procházení webu, telefonáty, sociální sítě a tak podobně, dokážete z Poco F3 vymáčknout i dva dny výdrže. Kapacita baterie je solidní – 4 520mAh. Dostat se na dva dny ale máme trochu problém. Výkon ve hrách je totiž opravdu super a nás to sakra baví! Když dojde šťáva, přijde na řadu rychlá 33w nabíječka a za necelou hodinu je telefon připraven k dalšímu používání.
Poco F3 na nás zatím udělalo opravdu dojem, ale ještě než se dočkáte recenze tohoto telefonu, máme v plánu vydat kompletní článek o Redmi Note 10 Pro.