- Luxusní hotel nejvyšší úrovně ubytuje tisíce lidí.
- Letadlo nebudou řídit piloti, ale umělá inteligence.
V hlavě designéra Hashema Al-Ghailiho se zrodilo už mnoho pozoruhodných nápadů. Jeden však nad ostatními vyniká. Jde o koncept futuristického letadla Sky Cruise na jaderný pohon, které pojme až 5 000 pasažérů a vydrží ve vzduchu celé roky, aniž by muselo přistát.
Nepřehlédněte: Konec rozbitých silnic? Chytrý asfalt se do hodiny sám opraví, silničáři už nebudou potřeba
Létající hotel nejvyšší úrovně bez pilotů
Zapomeňte na slavný Boeing 777, na rýsovací prkně jednoho španělského nadšence se zrodil nápad na stavbu obřího létajícího hradu – letounu pro 5 000 tisíc cestujících. A konstruktér Al-Ghaili se rozhodně nedržel zpátky. Fantazii má bez přehánění nekonečnou.
Hlavní paluba letounu Sky Cruise má být vybavena vším, co dnes běžně najdete na nejluxusnějších zaoceánských lodích: tělocvičny, nákupní centra, bazény, restaurace, bary, hřiště pro děti, kina, svatební síně, nemocnice a dokonce i 360stupňová vyhlídková plošina – to vše bude k dispozici!
Pro zájemce, kteří se na letiště nedejbože nedostaví včas a nestihnou tak odlet, bude připraven záložní plán. Na palubu Sky Cruise je dopraví jiné, menší dopravní letadlo.
Sky Cruise je letadlo na jaderný pohon
Pohodovou navigaci a pohodu v oblacích pak zajistí vyspělá umělá inteligence (AI), u níž nehrozí, že by si zdřímla nebo udělala chybu. Lidským pilotům designér zkrátka nevěří. A možná pro to má dobrý důvod. Sky Cruise má dostat hned dvacet motorů na fúzní pohon, které ho v oblacích udrží roky.
Ne všichni ale ze Sky Cruise mají radost. Někteří komentující popisují Al-Ghailiho koncept jako nový Titanic a poukazují na to, že pokud by letadlo poháněné jaderným reaktorem havarovalo, způsobilo by na majetku a životech obrovské škody. Sky Cruise je ovšem čistý koncept, fikce, což by je mohlo, doufejme, uklidnit.
Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: CNN, Futurism, The Sun
Pokud by se jednalo o fúzní pohon, pak je veškerá panika kolem reaktoru naprosto irelevantní, protože fúze nemůže jen tak udělat jadernou explozi jako atomovka. Každopádně je to spíš takový mokrý sen než realita.. ale pokud to někdo udělá, klobouk dolů