Hacker, heslo, dark web, bezpečnost

Největší únik v historii internetu: Hackeři zveřejnili 10 miliard hesel, hrozba se týká i Čechů

  • Nejnovější únik hesel může paralyzovat většinu lidí
  • Na internetu se objevil soubor s deseti miliardami hesel

Čas od času se stane, že nějaké společnosti, která sbírá hesla svých uživatelů, zkrátka určitá část těchto hesel unikne. Málokdy je z toho ale takto exemplární případ, jako v případě aktuálního úniku takřka deseti miliard osobních údajů.


Nepřehlédněte: Vědci mají důkaz: Duše skutečně existuje a žije ve vesmíru i po smrti


10 miliard uniklých hesel

Takto masivní únik se objevil na různých hackerských fórech pod označením rockyou2024.txt a podle skupiny s přezdívkou ObamaCare obsahuje na 10 miliard unikátních hesel uložených ve formě jednoduchého textu.

Zahraniční média nový únik hesel za největší v historii. Nikdy se totiž neobjevilo tolik uniklých hesel na jednom místě. Hackeři přezdívaní ObamaCare již v minulosti zveřejnili informace o zaměstnancích právnické firmy Simmons & Simmons nebo hesla z online kasina AskGamblers.

Žádný z předchozích úniků však nebyl tak obrovský jako právě tento – nyní přesně uniklo 9 948 575 739 hesel.

Heslo, password
Zdroj: Elchinator / Pixabay

Riziko napadení je mimořádně vysoké

Pokud patříte k lidem, kteří opakovaně používají stejná hesla ve více aplikacích a na různých webových stránkách, aby si je snáze zapamatovali, je možné, že mezi hesly v souboru jsou i hesla k vašim osobním účtům.

Výzkumníci ze společnosti Cybernews k úniku uvedli: „Ve své podstatě je únik kompilací skutečných hesel používaných jednotlivci po celém světě. Odhalení takového množství hesel pro aktéry hrozeb podstatně zvyšuje riziko útoků. Podvodníci by mohli kompilaci hesel zneužít k útokům hrubou silou a získat neoprávněný přístup k různým online účtům osob, které používají hesla obsažená v souboru dat.“

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalWay / Pixabay, zdroj: Cybernews

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jestli jsou to JEN hesla, tak je to úplně jedno.
    Páry login-heslo jsou zajímavý. Jenže to by to autor napřed musel vědět, aby napsal o co vlastně jde, žejo?

Comments are closed.