- iPhone bez fotoaparátu není vtip, jde o specializované zařízení.
- Dostat se k němu však mohou jen ti nejpovolanější.
- Firma je vyrábí na zakázku, za nemalé peníze
Apple zarytě tvrdí, že všechny jeho produkty vyjedou z továrny přesně tak, jak mají, tedy jeden jako druhý. Chyba se stát vždycky může, znáte to. Jak si ale vysvětlit, že po internetu kolují fotky iPhonů bez kamery? Je to kupodivu celkem snadné.
Nepřehlédněte: iPhone dokáže skoro všechno, brzy si sám zahojí i poškrábaný displej
iPhone bez kamery není vtip
Anonymní uživatel z Redditu tvrdí, že jeho kamarád používá iPhone bez kamery. Cože, řeknete si. Jenže podle mnoha ohlasů na sociálních sítích a fórech jde o modely, které jsou speciálně upravené, aby mohly být používány na tajných místech: typicky elektrárny, průmyslové oblasti, vojenské oblasti a podobně.
„iPhone bez fotoaparátu vydaný mému kamarádovi, který pracuje v jaderné elektrárně. Žádné fotoaparáty nejsou povoleny,“ napsal anonymně uživatel na Reddit.
Ve skutečnosti, podle zprávy Mezinárodní agentury pro atomovou energii z roku 2020 mohou inteligentní zařízení „potenciálně přinést nová nebezpečí, zranitelnosti a způsoby selhání“, pokud nebudou správně vybrána, ačkoli by mohla být použita v zařízeních nebo systémech pro zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti jaderných elektráren.
A camera-less iPhone issued to my buddy that works at a Nuclear Plant. No cameras allowed.
byu/dopeyout inmildlyinteresting
Upraví vám ho, ale levné to není
Jak se ale stalo, že takto speciálně upravený iPhone vznikl? Apple nemá žádný program pro podobná pracoviště, kde by své iPhony extra upravoval. Vtip je v tom, že je za to zodpovědná třetí strana.
Například Singapurská společnost NonCam se na tyto úpravy již prodávaných iPhonů specializuje. Zrovna levné to ale není. V nabídce má jak iPhone 6, 7 a 8, tak i model SE z roku 2020. Cena těchto upravených iPhonů se však vysoká: jeden takový telefon přijde zhruba na 34 tisíc korun.
Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Lad Bible, NonCam