VR headset Oculus

Loupež jako z hollywoodského trháku: Drzí zloději ukradli kamion s VR brýlemi za 36 milionů korun

  • Tohle připomíná scénu z akčního filmu.
  • Nestalo se to také jinde než ve Spojených státech.

Oculus Rift patří k nejdražším a zároveň nejoblíbenějším headsetům pro virtuální realitu dneška. Do oka přístroj padl i šesti mužům z USA, kteří si pro něj dojeli přímo do logistických center, kde parkovaly kamiony, píše server 404 Media.


Nepřehlédněte: Trápí vás vysoké účty za elektřinu? Tyto domácí spotřebiče vás mohou připravit o tisíce korun ročně


Krádež se desítky milionů korun

V elektronice se točí velké peníze, a proto jsou tyto produkty pro zločince tak lákavým cílem. Tresty pro ty, kteří se nechají chytit, jsou samozřejmě tvrdé – stačí se zeptat šesti mužů obviněných z krádeže kamionu plného náhlavních VR souprav Oculus v hodnotě 1,5 milionu dolarů, v přepočtu asi 36 milionu korun.

Zločinci sledovali kamiony do různých logistických center na středozápadě a jihovýchodě USA. Když řidiči ve stanici zastavili, buď aby si odpočinuli nebo vyřídili papíry, využili toho a celé návěsy připojili k vlastním tahačům a ujížděli pryč.

Aby zamaskovali totožnost ukradených návěsů, přemalovávali loga a identifikační čísla a používali jiné poznávací značky. Mnoho z ukradených headsetů bylo nakonec převezeno do okresu Dade na Floridě, kde byly prodány dalšímu kupci za zlomek ceny.

VR realita
Zdroj: capondesign / Pixabay

Zajímali je hlavně VR brýle

Podle serveru 404 Media se kriminálníci zaměřovali zejména na náhlavní soupravu Oculus Quest 2, která byla nakonec přejmenována na Meta Quest 2 a mezi účastníky nedávného průzkumu herní služby Steam zůstává nejoblíbenější náhlavní VR soupravou na světě.

Nebyla to však jen společnost Meta, jejíž produkty byly ukradeny. Pachatelé také v roce 2022 ukořistili kamion se zbožím společnosti Microsoft v hodnotě 940 000 dolarů a další kamion převážející produkty Harman-JBL v hodnotě 530 000 dolarů. Odcizen byl také vůz s výrobky Sony a kamiony převážející čtyřkolky CF Moto nebo výrobky Victoria’s. Převážně se však padouši zaměřovali na elektroniku.

Zdroj náhledové fotografie: Remy Gieling / Unsplash, zdroj: 404 Media

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..