Letadlo, Sky Cruise

Létající Titanic pojme až 5 000 pasažérů. Ve vzduchu ho udrží jaderný pohon, piloty nahradí počítač

  • Luxusní hotel, který nikdy nepřistane?
  • Největší letadlo na světě má využívat jaderný pohon!

Jestli někdy vzlétne, na obloze bude vypadat impozantně, o tom není pochyb. Letadlo Sky Cruise navrhl designér a nadšenec Hashem Al-Ghaili. Tohle supertiché jumbo připomínající spíše kosmickou loď by mělo unést 5 000 pasažérů.


Nepřehlédněte: Žijeme uvnitř černé díry? Přední polský fyzik si myslí, že náš vesmír je její součástí


Novodobý Titanic?

Návrh stroje, který by se v průběhu jednadvacátého století mohl stát revolucí letecké dopravy, je na světě. Přišel s ním španělský designér Hashem Al-Ghaili. Obří letadlo Sky Cruise je větší než všechno, co se dosud na nebi objevilo. Zapomeňte na Airbus 380, Boeing 747 nebo ukrajinskou Mriju.

Přestože vzdušný hotel s jaderným pohonem zatím zůstává pouze fascinující vizí, autor 3D modelu je přesvědčený, že právě takhle bude vypadat budoucnost letectví.

Stroj je navržen tak, aby nikdy nepřistával nebo na zem musel dosednout jen v naprosto výjimečných situacích. Cestující mají na palubu dopravovat běžná dopravní letadla a dokonce i opravy Sky Crusie mají probíhat ve vzduchu.

Lidští piloti? Zapomeňte! Letoun má řídit umělá inteligence, která bude mít pod palcem rovnou dvacítku motorů poháněných jadernou fúzí. Gargantuovský Sky Cruise, mnohými označovaný jako opravdový hrad na obloze, je koncipován tak, aby se v něm mohlo ubytovat až 5 000 lidí.

Cestujícím mají být k dispozici hotely s restauracemi a bary, nákupní centra, tělocvičny, zdravotnická střediska, nemocnice, kinosály, bazény, vnější výtahy, prostory pro pořádání akcí i 360stupňová vyhlídková plošina.

Lidé o něčem podobném sní od nepaměti

„Vycházel jsem z 3D modelu designéra Alexandra Tujicova, který zase navazoval na projekt umělce Tonyho Holmstena. Napadlo mě jejich nápady převést do animované podoby a pokusit se ukázat, jak by mohly vypadat ve skutečnosti,“ vysvětlil Al-Ghaili.

Mnozí lidé však pro jeho nápad nemají žádné pochopení. „Skvělý nápad umístit jaderný reaktor do něčeho, co by mohlo selhat a spadnout z nebe,“ napsal jeden člověk v komentářích, zatímco další vhledem k astronomickým nákladům na vývoj Sky Cruise smutně poznamenal, že letenka bude stát majlant, takže na dovolenou v oblacích budou mít stejně jen boháči.

Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: DailyStar, Interesting Engineering

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Nechci Vám do toho kecat, ale Mrija byla Sovětská, nikoli ukrajinská … první let měla 21. prosince 1988 a byla určena pro převoz raketoplánu Buran // Po rozpadu Sovětského Svazu ukrajinci celý závod Antonov udržovali jen stěží a a pak ho svojí vinou pohřbili.

    1. V době jejího zničení byla ukrajinská, nikoliv sovětská. A k jejímu zničení došlo vinou bezohledného postupu kremelských bojůvek, nikoliv vinou Ukrajiny.

  2. Lidi neznají rozdíl mezi nuclear fusion a nuclear phisona fission. Tak když to padne na zem, budem mit leda obrovskou diru s kapkou deuteria.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..