Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous jsou v životní formě! Rusům již ukradli 10 milionů citlivých informací

  • Hackeři rozebírají Rusko jako obří puzzle
  • Během dvou měsíců se dostali k 10 milionům tajných souborů

Anonymous jsou ve skvělé formě. Dokládá to oznámení, že od vyhlášení kybernetické války kremelskému režimu odcizili tamním firmám už bezmála 10 milionů souborů a e-mailů. Vše je přitom volně ke stažení prostřednictvím webového projektu Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), kde hackeři publikují získané soubory zcela pravidelně.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous vzkazují ruskému Gazpromu: Odpojili jste Bulharsko a Polsko? Teď my odpojíme vás, jste náš největší cíl


Anonymous rozebírají Rusko jako obří puzzle

Anonymous na konci února vyhlásili Rusku nekompromisní kybernetickou válku. Je to podle nich cesta, jak Moskvě ztížit válečné běsnění na Ukrajině. Nejsou v tom naštěstí sami, v jejich tažení je podporují různé skupiny ze všech koutů planety. „Hackeři z celého světa: zaměřte se na Rusko ve jménu Anonymous. Dejte jim vědět, že neodpouštíme, nezapomínáme,“ uvedli Anonymous začátkem dubna na Twitteru.

V uplynulých hodinách pak oznámili, že se během posledních dvou měsíců dostali k bezmála 10 milionům souborů včetně tajných e-mailových komunikací. Tím samozřejmě nic nekončí. Anonymous už dali několikrát najevo, že v útocích budou pokračovat přinejmenším do doby, než Rusko z Ukrajiny stáhne svá vojska.

V posledních týdnech hackeři úspěšně zaútočili na počítačové systémy ruských společností Enerpred a ALET a ukradli z nich více než 1,7 milionu tajných e-mailů. Komunikaci navíc ihned uveřejnili online prostřednictvím Distributed Denial of Secrets.

V rámci zuřící kyberválky si posvítili i na banku PSCB Bank JSC, kterou využívají ruští oligarchové. A protože administrátoři byli na schopnosti „anonymních“ krátcí, ti si tak s prstem v nose odnesli stovky gigabajtů citlivých dat.

Před námi se neschováte, vzkazují

Na začátku kyberválky Anonymous používali převážně triviální útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service), tedy zahlcení napadeného serveru tak, že se stránka jeví uživatelům zvenčí jako nedostupná. Později se však začali soustředit na propracovanější typy útoků. Nabourali se třeba do systémů ruské státní televize a rovněž se jim podařilo získat kontrolu nad systémy, které řídí bezpečnostní kamery v Kremlu, tedy v sídle ruského prezidenta.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares