Quantinuum

Google má důkaz, že žijeme v multivesmíru. Revoluční kvantový čip potvrdil to, co mnozí říkali už dávno

  • Americký Google ukázal revoluční kvantový čip.
  • Za pět minut spočítal příklad, který by superpočítači trval 10 kvadrilionů let.

Společnost Google oznámila, že má důkaz, že „žijeme v multivesmíru“, což je jedno z největších tvrzení, které tento gigant za svou historii učinil. Připomeňme, že od svého založení v roce 1998 se Google neustále snaží o inovace a je často považován za průkopníka v oblasti nejmodernějších technologií.


Nepřehlédněte: Velká změna pro 2 000 000 000 uživatelů. Google v Gmailu nasazuje ochranu proti podvodům


Žijeme v multivesmíru?

Nyní americká společnost představila nový kvantový čip Willow, který má výkon nesrovnatelný s dnešními stroji. Experti americké firmy tvrdí, že může vyřešit problémy, které jsou pro běžné počítače nedosažitelné – například v oblasti medicíny, klimatologie či umělé inteligence. Lusknutím prstu dokáže spočítat úkoly, které by běžně trvaly deset kvadrilionů let, za méně než pět minut.

„Výkon čipu Willow je ohromující: za méně než pět minut provedl výpočet, který by jednomu z nejrychlejších superpočítačů současnosti trval deset kvadrilionů let. Pokud to chcete vypsat, je to 10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 let,“ uvedl v prohlášení Hartmut Neven, šéf divize Quantum AI společnosti Google.

„Toto ohromující číslo překračuje známé fyzikální časy a značně přesahuje stáří vesmíru. Dává to za pravdu představě, že kvantové výpočty probíhají v mnoha paralelních vesmírech, což je v souladu s myšlenkou, že žijeme v multivesmíru, kterou jako první předpověděl expert David Deutsch.“

Google v Rusku přestává prodávat internetovou reklamu
Zdroj: Michell Luo / Unsplash

Revoluční kvantový čip

Kvantový čip Willow má před sebou rozhodně vzrušující budoucnost, a ta by mohla být pro technologický sektor přelomová. I když je čip již dnes neuvěřitelně výkonný, výzkumníci Googlu říkají, že pokračují ve výzkumu, který by ho mohl nějakým způsobem ještě zrychlit.

Zatímco tradiční výpočetní technika se spoléhá na bity, tedy na jedničky a nuly, kvantová výpočetní technika používá qubity, které mohou být zároveň jednička i nula. Stranou v oblasti kvantových počítačů nezůstává ani Česká republika. V letošním roce byl uveden do provozu kvantový počítač LUMI-Q v superpočítačovém centru v Ostravě.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Quantinuum, zdroj: Unilad

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Tak pokud nejde jen o hru s teoriemi ,ale o reálný výpočet ,tak budeme mít problém s kryptografií a veškerou současnou výpočetní technikou . Nepomůže žádný TPM a stejně budou systémy napadnutelné brutálním útokem .Nemluví se o tom ,ale rázem budou všechna zabezpečení a bezpečnostní politikynedostatečné ….a chcete mít mocnost s realným kvantovým superpočítačem na své straně ve válce ….

  2. Ale no tak …. přece by jste nevěřil, že s tím budou počítat jak vyléčit rakovinu když se to může použít na počty ke konstrukci nových atomových bomb 😁😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..