Elon Musk

Elon Musk by rád vyzkoušel Velký hadronový urychlovač částic v CERNu. Máme se bát?

  • Šéf Tesly by chtěl vyzkoušet obří urychlovač jaderných částic u Ženevy
  • Zařízení simuluje podmínky, za kterých vznikal vesmír

Porozumět geniálním jedincům je těžké. A jedním z nich je i Elon Musk, otec elektromobilní revoluce, který mluví a jedná rychleji, než myslí, a který svými kroky a vyjádřeními dokáže zmást celou planetu. Rozklíčovat, co Musk dělá s nějakým hlubším záměrem, a co dělá jen proto, aby „vytrollil“ ostatní, není jednoduché. To platí i o jeho novém tweetu, ve kterém dal najevo, že by rád vyzkoušel částicový urychlovač Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN).


Nepřehlédněte: Hackeři ovládli ruskou televizi na Krymu, pouštěli projev prezidenta Zelenského a popový hit o Ukrajině


Co má Musk za lubem?

Elon Musk je v technologickém světě popkulturní ikonou. Šéfuje nejen automobilce Tesla, ale i společnosti SpaceX. I díky tomu patří k nesledovanějším osobám, které zásadním způsobem utváří budoucnost lidstva v 21. století.

Tento vizionář, génius i filantrop v jedné osobě, má na dnešní poměry doslova enormní výčet aktivit. A protože z jeho velkolepého nákupu sociální sítě Twitter prozatím sešlo, hledá něco, čím by se zabavil. Na Twitteru nyní oznámil, že chce vyzkoušet Velký hadronový urychlovač (LHC).

Velký hadronový urychlovač částic
Zdroj náhledové fotografie se souhlasem CERN

Otevře urychlovač portál do pekla?

Jak možná víte, 27 kilometrů dlouhý stroj se nachází 100 metrů pod zemí na švýcarsko-francouzské hranici a od počátku se stal terčem různých konspirací. Když vědci urychlovač spustili, mnozí věřili, že způsobí konec světa.

Internetem se nesly poplašné zprávy, že vytvoří mikroskopické černé díry, které začnou vysávat okolní hmotu, až nakonec Země zanikne. Mnozí také předpovídali, že otevře temný portál do pekla nebo paralelní dimenze. K ničemu podobnému samozřejmě nedošlo.

V jedinečném zařízení vědci simulují dobu před vznikem vesmíru před necelými 14 miliardami lety. Jeho novým úkolem po tříleté odstávce je studovat spletitý svět subatomárních částic. K jakému účelu by chtěl urychlovač použít Musk, není jasné. Vizuální ztvárnění jeho dotazu ale vzbuzuje obavy.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: Twitter, Thetechoutlook

Total
0
Shares