- Populární hackeři z Anonymous jsou v životní formě
- Hlásí, že se dostali k tajným informacím, které souvisí s vesmírem
Marná sláva, ale Anonymous opět potvrdili, proč jsou právem považováni za nejlepší hackery na světě. V rámci nejnovější operace shodili web klíčového institutu, který spolupracuje s ruskou vesmírnou agenturou Roskosmos. Slavné hnutí to oznámilo na jednom ze svých twitterových účtů.
Nepřehlédněte: Konec otravným hovorům! Od července platí zákaz nevyžádaného telemarketingu
Anonymous jedou na plný plyn
Hackerům z hnutí Anonymous (ano, jsou to ti, kteří mají ve znaku masku Guy Fawkese) nelze upřít, že makají na plné obrátky. Kybernetičtí partyzáni nyní ohlásili další velký úspěch – nabourali se do serverů ruského Institutu pro výzkum vesmíru, který spolupracuje s kosmickou agenturou Roskosmos.
Institut sídlí v Moskvě a pracuje v něm asi 300 vědců. Provádí vědecký výzkum v oblasti astrofyziky, planetární vědy, sluneční fyziky, vztahů Slunce-Země, kosmického plazmatu a geofyziky. Zároveň také vyvíjí a testuje vesmírné technologie ve spolupráci s akademií věd a Roskosmosem.
Průnik do serveru pro skupinu YourAnonSpider, která se k Anonymous hlásí, nepředstavoval žádný problém. Výsledkem operace je velké množství ukradených dat. „Anonymní“ bohužel neuvedli, kolik jich přesně je. Pouze navnadili, že tajné informace zveřejní co nejdříve.
Russian Space Research Institute hacked by @YourAnonSpider in response to killnet's attack on norway and lithuania. Data will be shared soon. We don't forgive #Anonymous #OpRussia pic.twitter.com/qsZRKa4nzc
— Anonymous (@OpFuckKillnet) July 3, 2022
Pomstili se
Útok Anonymous na Institut pro výzkum vesmíru není žádná náhoda. Podle hackerů jde o odpověď na útoky uskupení Killnet, které v předchozích dnech napadlo webové stránky v Polsku, Litvě a ve Spojených státech. O Killnet je známo, že pro masivní DDoS útoky používají botnet, který se skládá zhruba ze 4,5 milionu zotročených počítačů.
DDoS (Distributed Denial of Service) útoky mají vždy stejný scénář. Obrovské množství počítačů začne přistupovat v jeden okamžik na jeden konkrétní server. Ten zpravidla nezvládne tak vysoké množství požadavků zpracovat a spadne. Pro běžné uživatele se pak takto napadená webová stránka tváří jako nedostupná.
Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, FT