Dítě, telefon, iPhone

Čínský bič na závislost dětí na telefonu! Měsíčně jen 15 hodin a ani o minutu víc

  • Nespí, závislost na telefonu je silnější. 
  • V Číně zatočí se závislostí dětí na hraní online her.
  • Tamní vláda zavede přísný digitální detox.

Se závislostí dětí na mobilních hrách nebojují jen v Jižní Koreji, kde se mohou zúčastnit odvykacích táborů, aby si uvědomili, že se zabaví i bez virtuálního světa. Do boje proti závislosti na připojení k internetu nyní vytáhli i čínští producenti online her Tencent a NetEase.


Nepřehlédněte: Apple má zaděláno na velký prodejní úspěch. iPhone 16E si bude moci dovolit úplně každý


Závislost na telefonu je zničující

Společnost Tencent, největší světová videoherní společnost podle tržeb, oznámila, že všichni mladší 18 let budou mít od 13. ledna do 13. února povoleno na hraní her pouze 15 hodin. Mezitím NetEase, menší, ale stále velmi úspěšný konkurent Tencentu, stanovil limit na 16 hodin od 15. ledna do 14. února.

Tyto časové limity jdou ruku v ruce s vládní směrnicí, která omezuje hraní her nezletilých na jednu hodinu denně v pátek, o víkendech a státních svátcích ve snaze bojovat proti závislosti na virtuálním světě. Snahou vydavatelů je dětem ukázat, že štěstí nezávisí pouze na počtu sledujících a výhrách v on-line hrách, ale že ho mohou najít i v reálném světě.

Na jiné formy online zábavy, jako jsou například platformy pro krátká videa, například TikTok, se zatím žádné podobné limity v Číně nevztahují. Co ale není, může brzy být.

Dítě s telefonem
Zdroj: Patricia Prudente / Unsplash

V Číně vyléčí děti ze závislosti na online hrách

Asijská velmoc se již několik let snaží bojovat proti závislosti na videohrách mezi nezletilými. V roce 2019 země zakázala hraní online her osobám mladším 18 let v době od 22:00 do 8:00 hodin. K jeho prosazení zavedla společnost Tencent ve více než 60 svých hrách pro chytré telefony určených pro Čínu systém nazvaný „Půlnoční hlídka“. Funkce využívá skenování obličeje k ověření věku hráčů při hraní po 22:00.

Děti často kvůli své závislosti ztrácejí sebekontrolu, a to, jak potvrdily různé studie, může mít vážné následky. Kvůli smartphonům mají problémy se soustředěním ve škole a jejich závislost vyvolává konflikty mimo jiné i s jejich rodiči.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: Phone Arena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..