Internet

Čína údajně vytvořila novou špionážní technologii, díky které v reálném čase slyší úplně všechno

  • Srovnala Čína náskok USA?
  • Prý vyvinula mocný softwarový nástroj

Deník South China Morning Post informuje, že čínští vědci vytvořili novou vojenskou sledovací technologii, která může změnit dosavadní pravidla elektronického boje.


Nepřehlédněte: Kompaktní létající auto bude údajně tiché jako roj včel. Zákazníka sveze za cenu běžného taxi


Průlom v oblasti elektronického boje

Podle vedoucího projektu, výzkumníka Jang Kaje, získali Číňané technologii, která dokáže provádět vysokokapacitní živé sledování a analyzovat elektromagnetické spektrum a monitorovat ho v mnohem širším měřítku než kdykoli předtím.

Přelomový softwarový nástroj údajně pokrývá rozsáhlé frekvenční spektrum a zachycuje všechny druhy elektromagnetického vysílání, od rádiového vysílání pro amatéry až po satelitní komunikaci Starlink Elona Muska.

Zjednodušeně řečeno, Čína možná slyší (nebo velmi brzy uslyší) úplně všechno. Z dostupných zpráv vyplývá, že technologie je navíc odolná vůči útokům zvenčí: dokáže udržovat vnitřní komunikaci, a to i v případě, že jsou aktivována výkonná rušící zařízení. Možnosti využití takového softwaru jsou rozsáhlé a v novém věku válčení mohou se mohou ukázat klíčové.

Mezi nejdůležitější vlastnostmi nové technologie patří vysoký výkon a minimální spotřeba energie. To, co bylo dříve považováno za nemožné, kvůli obrovským nárokům na zpracování dat, se nyní stává realitou, píše server GFR.

5.5G, 6G
Zdroj: onkelglocke / Pixabay

Srovnala Čína náskok USA?

Civilní zařízení pro sledování počasí v Jihočínském moři nedávno zaznamenala několik podivných poruch. Tyto anomálie vyvolaly mezi vojenskými analytiky spekulace, které naznačují napětí na elektronickém bojišti mezi Čínou a americkým námořnictvem; je možné, že Číňané technologii již otestovali v reálném provozu.

Spojené státy měly vždy navrch, pokud jde o sledování a získávání informací nepřítele s předstihem, což dnes – pokud jsou informace o novém čínském softwaru pravdivé – už nemusí tak docela platit.

Zdroj náhledové fotografie: Mohamed_hassan / Pixabay, zdroj: GFR, SCMP

Total
0
Shares