- Xiaomi vydalo Android 16 pro tyto dva telefony.
- Prodávají se i v Česku.
Společnost Google již nějakou dobu testuje Android 16, i když tento operační systém představí oficiálně až na květnové akci Google I/O. První vývojářský náhled, takzvaný Developer Preview, však vydala již v listopadu loňského roku, aby v lednu zpřístupnila první veřejnou beta verzi.
Nepřehlédněte: Zbytečné faux pas Googlu. Na počítače s Windows nenainstalujete prohlížeč Chrome
Testovat můžete na Xiaomi, OnePlus a Pixelech
Zpočátku se testování mohly účastnit pouze smartphony Pixel, ale to se nedávno změnilo. Do programu předběžného přístupu se zapojily také značky Xiaomi a OnePlus, které umožnily, aby si lidé vyzkoušeli Android 16 ještě před vydáním pro širokou veřejnost. Je však třeba poznamenat, že tato fáze testování je určena hlavně pro vývojáře a pokročilé uživatele.
Instalace testovací verze systému s sebou může přinést i chyby a proces aktualizace na Android 16 nemusí proběhnout podle předpokladů a vy tak můžete svůj telefon „bricknout“. To je důležité zmínit.
Na těchto telefonech lze v současné době testovat systém Android 16:
- Pixel 9, Pixel 9 Pro, Pixel 9 Pro XL, Pixel 9 Pro Fold
- Pixel 8, Pixel 8 Pro, Pixel 8a.
- Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a.
- Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a.
- Xiaomi 15.
- Xiaomi 14T Pro.
- OnePlus 13.
Android 16 by měl přinést hned několik zajímavých novinek, testovací verze systému jsou však zatím omezené a nepřinášejí všechny nové funkce, které systém nabídne. V betě chybí například hlubší integrace funkcí umělé inteligence, widgety na zamykací obrazovce a mnoho dalších vychytávek.
Nový Android 16 se představí dřív než obvykle
Vývoj systému Android 16 již vstoupil do stabilní fáze a očekává se, že bude představen 21. května. Server Android Authority již dříve informoval, že bychom se „šestnáctky“ mohli dočkat nezvykle brzy. Systém dostanou zřejmě již z výroby chystané Pixely řady 10, které se pravděpodobně představí o něco dříve, tedy možná už koncem léta.
Zdroj náhledové fotografie: Freepik/ Freepik , zdroj: Gizmochina