F-22 Raptor

Americká stíhačka nad Aljaškou sestřelila UFO o velikosti malého osobního auta. Zatím není jasné, odkud objekt přiletěl

  • USA sestřelily další neidentifikovaný objekt
  • Tentokrát se pohyboval nad Aljaškou

Americká stíhačka sestřelila nad vodami poblíž Aljašky neidentifikovaný objekt. O týden dříve USA poslaly k zemi čínský stratosférický sledovací balon, píše server New Scientist.


Nepřehlédněte: Pomůže lidstvu sysel? Astronauti NASA by díky němu mohli hibernovat během misí v hlubokém vesmíru


Neidentifikovaný objekt byl poprvé objeven a sledován Severoamerickým velitelstvím protivzdušné a kosmické obrany (NORAD) 9. února. UFO (či chcete-li UAP) bylo považováno za potenciální hrozbu pro civilní leteckou dopravu a proto americký prezident Joe Biden vydal rozkaz, aby jej americká armáda sestřelila.

UFO sestřelila stíhačka F-22 Raptor

Na zachycení se podílela dvojice stíhaček Lockheed Martin F-22 Raptor a jeden z letounů neidentifikovaný objekt cylindrického tvaru poslal k zemi, tvrdí zpráva. Objekt se pohyboval ve výšce asi 12 000 metrů a v okamžiku sestřelení letěl severovýchodním směrem nad Severním ledovým oceánem, předtím prolétal nad pevninou na Aljašce. Mluvčí Bílého domu řekl, že blíže neurčený objekt měl velikost malého osobního auta.

Čínský balon byl špionážní

Pro srovnání, podezřelý pozorovací balon z Číny podle amerických představitelů měřil zhruba 60 metrů a nesl velmi objemný náklad. Tento balon nejprve 28. ledna vstoupil do vzdušného prostoru Aljašky a později přelétal nad Kanadou, 31. ledna opět vstoupil do vzdušného prostoru USA nad Idahem a následně proletěl velkou část kontinentálních USA. Poté ho Američané sestřelili.

Po vyzvednutí trosek bylo zjištěno, že byl vybaven solárními panely, které byly dost velké, aby balonu dodávaly adekvátní energii pro provozování více aktivních senzorů sbírajících zpravodajské informace. Zároveň balon nesl mnoho antén, zřejmě schopných zachycovat komunikaci a provádět její geolokaci.

Zdroj náhledové fotografie: Timothy Holmes / Unsplash, zdroj: New Scientist

Total
0
Shares