- 200 let stará kniha vyvolala řadu otázek.
- Je Donald Trump mužem, který cestuje v čase?
Dvě stě let stará kniha vyvolala řadu konspirací o americkém prezidentovi a jeho rodině. Jejím autorem je právník a spisovatel Ingersoll Lockwood, který ve svém díle popisuje mladého hrdinu z Trumpova sídla. Jeho život provází řada podobných příhod, které se objevují i v životě amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Nepřehlédněte: „Celá města budou pod vodou.“ Cestovatel časem ukázal fotky, se kterými se prý vrátil z roku 5000
Zvláštní paralely s knihou
Série románů Ingersolla Lockwooda vyvolala na internetu bouřlivou debatu kvůli podivným souvislostem mezi Donaldem Trumpem a mužem, která je hlavní postavou jeho několika knih. Baron Trump, bohatý aristokratický mladík, který žije na panství Trump, má také stejné jméno jako nejmladší syn nově zvoleného amerického prezidenta.
Podle knihy má nekonečnou představivost a velmi aktivní mozek, kvůli čemuž ho začal nudit život v přepychu, uvádí deník Metro. Aby se nenudil, vydává se mladý Trump na cestu do Ruska za dobrodružstvím, které mu změní život. Tím však podobnost s rodinou Donalda Trumpa nekončí. Na cestě je Baron Trump mentorován tajemnou postavou známou jako „mistr mistrů“, která mu odhalí portál umožňující cestovat do jiných světů. Celé jméno tohoto muže zní Don Constantino Bartolomeo Strepholofidgeguaneriusfum… ale všichni mu říkají prostě „Don“.
Před odjezdem na cestu do neznáma se mladý Trump dozvídá o mottu své rodiny: „Cesta ke slávě je poseta nástrahami a nebezpečími“. Baron Trump byl hlavním hrdinou nejméně ve dvou románech – The Travels and Adventures of Little Baron Trump and His Wonderful Dog Bulgar a Baron Trump’s Marvelous Underground Journey – oba jsou archivovány Knihovnou Kongresu USA a lze si je zdarma přečíst online.
Cestuje Donald Trump časem?
Nejvíce pozornosti však vzbudil Lockwoodův poslední román, politický thriller s názvem Poslední prezident. V této knize sice nevystupuje postava Barona Trumpa, přesto se v ní objevuje řada paralel se současným prezidentem USA. Kniha začíná v New Yorku, který je po nečekaném zvolení politického outsidera prezidentem na nohou. Tato zpráva vyvolá rozruch v „horních vrstvách společnosti“, které jsou ochromeny bezejmenným strachem.
„Pod vedením anarchistů a socialistů se organizují obrovské davy a hrozí, že budou rabovat a plenit domy bohatých, kteří jim tolik let ubližovali a utlačovali je,“ začíná kniha. „Hotel na Páté avenue bude první, kdo pocítí zuřivost davu,“ pokračuje román a jmenuje stejnou newyorskou ulici, na níž nyní stojí Trump Tower. „Podaří se ho zachránit?“ Přestože se romány Ingersolla Lockwooda dlouho ztrácely v čase, v roce 2017 byly znovu objeveny. To vyvolalo konspirační teorii, že Baron Trump, který v nich vystupuje, je cestovatel v čase a prošel portálem do současnosti.
Olej do ohně přilila i teorie, že rodina Trumpových má díky prezidentovu strýci, inženýru Johnu Trumpovi, již mnoho let přístup k cestování v čase. John Trump údajně získal dokumenty Nikoly Tesly, který zkoumal cestování v čase a jehož znalosti nějakým způsobem umožnily Trumpovi vyhrát prezidentské volby v roce 2016. Tato bláznivá konspirace však nepočítá s alternativními dimenzemi, které se v různých současných knihách objevují a buď popírají teorii cestování v čase, nebo vyvolávají řadu dalších dosud nezodpovězených otázek.
Zdroj náhledové fotografie: generováno AI (Grok), zdroj: Metro