Sonic

Nadšenec spustil nejnovějšího Sonica na kalkulačce. Dohrál dvě úrovně při 2 snímcích za sekundu

  • Tak tohle jsme ještě neviděli!
  • Sonica rozběhli i na kalkulačce.

Lze spustit hru Sonic X Shadow Generations na obyčejné kalkulačce? Možné by to být nemělo, přesto se to jednomu nadšenci překvapivě povedlo, píše server techSpot.


Nepřehlédněte: Xiaomi oseká HyperOS 2.0 o některé klíčové funkce. Smutní budou hlavně majitelé starších telefonů


Spustil Sonica na kalkulačce

Ačkoliv byste to nejspíš nečekali, letos vydanou skákačku s modrým ježkem Sonicem si můžete zahrát i na kalkulačce, kterou možná sami máte doma a používáte ji ve škole. O portaci se postaral vývojář a YouTuber s přezdívkou Barcade. „Hra Sonic X Shadow Generations vyšla teprve nedávno a já už jsem ji dohrál, takže mě napadlo, že potřebuji další výzvu,“ říká nadšenec ve videu, než před kameru vytáhne kalkulačku.

Dotyčnou kalkulačkou je model TI-84 Plus CE od společnosti Texas Instruments s malým 2,8palcovým barevným displejem s rozlišením 320 × 240 pixelů. Připomeňme, že hra Sonic X Shadow Generations, uvedená pro nejnovější konzole a PC, nebyla navržena, aby běžela čemkoli jiném.

Aby však bylo jasno, Barcade hru nehrál na malém displeji kalkulačky, to by představovalo nepředstavitelné utrpení. Používal ji pouze jako netradiční vstupní ovladač připojený k počítači, na kterém již hra hra Sonic X Shadow Generations běžela na velkém monitoru. Hrát rychlou 3D plošinovku při pouhých dvou snímcích za sekundu – na více FPS nemá kalkulačka výkon – by totiž vyžadovalo nadlidské reflexy.

Pamatujete na Doom?

Přesto nebylo použití kalkulačky jako ovladače optimální. Vidět je znatelné vstupní zpoždění a ve videu dokonce můžeme slyšet, jak si muž stěžuje, že se hra nedá dohrát. Díky své šikovnosti si však po absolvování prvního i druhého levelu zajistil hodnocení A.

Pokud jde o to, jak se tento technický zázrak vůbec podařilo uskutečnit, ukázalo se, že klíčem byla open-source aplikace nazvaná Calc2KeyCE, jež umožňuje propojení grafické kalkulačky s počítačem prostřednictvím kabelu.

Nejedná se o první hru, kterou se podařilo na kalkulačce TI-84 Plus CE spustit. Pokud si vzpomínáte, obvykle se různí techničtí nadšenci chlubí tím, že na ní spustí slavnou střílečku Doom z roku 1993.

Zdroj náhledové fotografie: Nik / Unsplash, zdroj: techSpot

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..