- Zapomeňte na powerbanky!
- Shine je přenosná větrná turbína o velikosti PET.
Jedním z největších problémů solárních panelů je, že mohou vyrábět energii pouze tehdy, když svítí slunce. Větrné elektrárny však potřebují jen slabý vítr, aby generovaly elektřinu. A s přenosnou větrnou turbínou Shine 2.0 vám stačí vítr o rychlosti třináct kilometrů za hodinu, aby se lopatky točily.
Nepřehlédněte: Sklo, které umí generovat energii. Průhledné solární panely mohou lidem pořádně ušetřit
Přenosná větrná turbína o velikosti litrové lahve
„Shine 2.0 snadno dobije kapesní elektroniku, jako jsou telefony, tablety, světla, fotoaparáty a tak dále. Je extrémně rychlá při výrobě a ukládání elektřiny v různých povětrnostních podmínkách a lze ji složit do velikosti přibližně litrové lahve na vodu,“ tvrdí kanadská společnost Aurea Technologies, kterou vede strojní inženýrka Cat Adalay a designérka Rachel Carr.
Malá přenosná větrná elektrárna slouží hlavně pro cestování, když potřebujete dobít GPS navigaci, telefon nebo jiné drobné elektrické zařízení. „Oproti ostatním podobným zařízením dodává výrazně více elektrické energie a je tak účinnější,“ píše server BGR.
Shine 2.0 se dodává s třímetrovou podpěrou a také se stabilizačními kabely, které jsou navrženy tak, aby vám pomohly ji postavit a složit zpět do tříkilového balíčku. Společnost uvádí, že po sbalení na cesty je větrná elektrárna velikostně srovnatelná s lahví na vodu – je tedy dostatečně skladná, aby se dala nosit v batohu.
Na cestách nabije gadgety obnovitelnou energií
Společnost Aurea Technologies uvádí, že při maximální rychlosti větru 45 kilometrů za hodinu dokáže vyrobit až 75 W energie, což je dostatečná hodnota na plné nabití notebooku během pouhých dvou hodin. Při minimálním výkonu však výroba energie klesá hluboko pod 5 W, takže nabití chytrého telefonu může trvat klidně i 11 hodin.
Malou větrnou elektrárnu Shine 2.0 je v současné době možné předobjednat prostřednictvím kampaně na Kickstarteru. A pokud si vyberete jednu z nabízených variant, můžete získat slevu až 571 dolarů.
Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Aurea Technologies, zdroj: BGR
Asi někomu šťournulo v kebuli…