- Nemáte na telefonu k dispozici internetové připojení?
- I tak můžete využít prohlížeč Chrome k hraní jednoduché hry
Přiznejme si, že internet nás všechny zkazil. Stačí zadat dotaz do vyhledávání Google, stisknout tlačítko a máte odpověď. Nejde o nic menšího než technologický zázrak, který má jednu obrovskou nevýhodu – ten pocit naprosté bezmoci a beznaděje, který přichází tehdy, když něco hledáte a zjistíte, že jste offline.
Nepřehlédněte: MacBook nebo iPad pro studium a práci: Jaké zařízení vybrat a podle čeho se rozhodnout?
Skrytá hra v prohlížeči Google Chrome
Nudíte se často při cestování MHD? V tom případě byste měli vědět, že internetový prohlížeč Google Chrome obsahuje parádní hru, u které se skvěle zabavíte a zároveň zavzpomínáte na doby, kdy k nám teprve pronikaly první stolní počítače.
Na první pohled nepoznáte, že v Chromu nějaká hra schovaná vůbec je. Po zobrazení hlášky „Nejste připojeni k internetu“ se však na obrazovce zobrazí dinosaurus. Stačí na něj jednoduše poklepat (na displej telefonu, nebo zmáčknout mezerník na PC) a hra se spustí.
„Myšlenka ‚nekonečného běžce‘ jako easter eggu v rámci stránky ‚Nejste připojeni k internetu‘ se zrodila na začátku roku 2014,“ vzpomíná Sebastien Gabriel, designér ve společnosti Google a člen týmu, který hru vytvořil. „Je to hra pro případ, když jste mimo internet. Kaktusy a pouštní prostředí byly součástí první iterace stránky ‚Nejste připojeni k internetu‘, zatímco vizuální styl je přitakáním naší tradici pixel-artového stylu v ilustracích chyb v prohlížeči Chrome.“
Nekonečná skákačka a Pac-Man
Hra je velmi jednoduchá: můžete pouze běhat, uhýbat a skákat. Cílem je vyhnout se co největšímu počtu kaktusů a pterodaktylů. Nakonec se den změní v noc; hrajte ji dostatečně dlouho a váš dinosauří kamarád si vezme kabát a vydá se z pouště do města.
Zábavná skákačka s dinosaurem přitom není jediná hra, kterou prohlížeč Chrome ukrývá. Asi není člověk, který by neznal Pac-Mana. Jestliže si ho chcete čas od času zahrát, tak můžete. Ve vyhledávači zadejte příkaz Pac-Man a můžete začít.
Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com, zdroj: IFLScience