- Bůh nestvořil vesmír
- Myslel si to Stephen Hawking
Britský fyzik Stephen Hawking často přicházel s originálními a přitažlivými názory. Nedlouho před svou smrtí navíc i s jedním konfrontačním tvrzením, které mu vyneslo dost odpůrců. V knize The Grand Design osmašedesátiletý vědec kategoricky tvrdí, že Bůh nestvořil vesmír.
Nepřehlédněte: USA mají nejrychlejší kvantový počítač světa. Stonásobně překonává konkurenci
Slavný britský vědec Stephen Hawking
„Velký třesk je důsledkem nevyhnutelných fyzikálních procesů,“ uvádí slavný britský fyzik. „Protože existuje gravitace, mohl se vesmír vytvořit sám z ničeho. Spontánní tvorba je důvodem, proč vesmír existuje, proč my existujeme.“
Podle Hawkinga nikdo nestvořil vesmír a neexistuje žádná bytost, která řídí naše osudy. „To mě vede k hlubokému uvědomění, že neexistuje žádný posmrtný život či nebe,“ dodává.
Vědec, který si získal celosvětové uznání svou knihou Stručná historie času z roku 1988, v níž popisuje vznik vesmíru, je známý svou prací o černých dírách, kosmologii a kvantové gravitaci.
Od roku 1974 se snažil propojit dva základní kameny moderní fyziky: obecnou teorii relativity Alberta Einsteina, která se týká gravitace a jevů velkých rozměrů, a kvantovou teorii, která se zabývá subatomárními částicemi.
„Mimozemšťany raději nekontaktujme“
Hawking, který mohl mluvit pouze prostřednictvím hlasového syntetizátoru připojeného k počítači, trpěl Lou Gehringovou nemocí, která v průběhu let postupovala a způsobila, že prakticky ochrnul. Je považován za jeden z nejbystřejších mozků minulého století, protože jeho práce o černých dírách způsobila převrat ve vědecké komunitě.
Vědec také proslul tvrzením, že mimozemské civilizace téměř jistě existují. V pořadu televize Discovery Channel však zapochyboval o tom, zda by lidstvo mělo o kontakty s jinými světy usilovat.
Mimozemšťany si představoval jako vesmírné nomády, kteří vyčerpali všechny nerostné suroviny na své domovské planetě a cestují vesmírem ve snaze „ovládnout a kolonizovat jakékoli planety v jejich dosahu.“
Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: News Science & Nature