Progress Eagle

Podívejte se na třípatrové jumbo budoucnosti. Progress Eagle nabídne bazén, kino i jedinečný výhled na vesmír

  • Progress Eagle už na první pohled vypadá jako z budoucnosti
  • Novodobá kosmická loď unese stovky pasažérů

Španělský designér Oscar Viñals přišel s další odvážným návrhem. Představil letoun Progress Eagle, který se může pyšnit nálepkou nulových emisí a přitom transportovat více než 800 pasažérů. Prozatím však stroj zůstává pouze na rýsovacím prkně osamělého snílka.


Nepřehlédněte: Planeta Vulkán ze Star Treku neexistuje, přiznala NASA. Došlo k velkému omylu


Futuristický letoun Progress Eagle

Designér a fanoušek letectví Oscar Viñals o sobě znovu dává vědět. Tentokrát vypracoval neotřelý koncept dopravního letadla Progress Eagle. V popisu návrhu zmiňuje tři mohutná patra, šest obrovských motorů a panoramatický vyhlídkový salonek doplněný divadlem a kasinem v přídi letadla.

Progress Eagle nabízí neuvěřitelné rozpětí křídel 96 metrů a je dlouhý přibližně 80 metrů. Pokud bude někdy zkonstruován, předčí proporcemi i obrovský Airbus A380-800. Zatímco do standardní varianty Progress Eagle se vejde 800 cestujících, speciální edice One Flight bude schopna přepravit pouze 300 pasažérů, protože na své palubě nabídne ještě restaurace, obchody nebo bazén.

Pilotní kabina letounu se nachází ve druhém patře, což umožňuje vysunutí trupu a vytvoření neuvěřitelné vyhlídkové terasy. Při letu ve výšce 12 tisíc kilometrů si tak cestující v první třídě budou moci vychutnat neskutečný, téměř 180stupňový panoramatický výhled na oblohu díky kreativnímu cibulovitému designu.

Budoucnost dopravního létání?

Jedním z nejvýraznějších rysů futuristického letadla je netradiční zdroj paliva pro pohon šesti mohutných motorů. Střecha a křídla Progress Eagle jsou pokryty solárními panely, zatímco energii potřebnou k udržování baterií v chodu dostala na starosti palubní větrná turbína. Teoreticky tak stroj může zůstat ve vzduchu neomezeně dlouho.

I když futuristický návrh vypadá lákavě, jeho tvůrce říká, že dnes je k dispozici pouze polovina technologií, které by umožnily proměnit vysněný letoun ve skutečnost. Nový koncept je evolucí konvenčnějšího jumba Sky Whale, které na sebe upozornilo před dvěma lety.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Oscar Vinals, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
1 komentář
  1. “…Při letu ve výšce 12 tisíc kilometrů…”
    To je už vesmír, třetina vzdálenosti na geostacionání dráhu… 🙂
    Možná by si to měl autor po sobě přečíst, než to odešle…

Comments are closed.