iPhone 14

Tuto běžnou funkci nový iPhone 16 nedostane. Levné mobily s Androidem ji mají roky

  • Dočká se chystaný iPhone 16 120Hz ProMotion displeje?
  • Nejnovější zprávy naznačují, že ne – Apple bude znovu šetřit

Jedna z funkcí, které se levné androidy těší už nějakou dobu, je rychlá obnovovací frekvence displeje. Apple už tuto technologii také využívá, ale pouze u svých prémiových modelů Pro, za které si nechává pořádně zaplatit. A ty levnější telefony, jak se bohužel ukazuje, si ještě budou muset počkat.


Nepřehlédněte: Vědci zažehli termonukleární explozi uvnitř superpočítače. Může být branou k porozumění vesmíru


iPhone 16 čeká na uvedení na trh

Pomyslné nůžky výbavy se mezi „levnějšími“ iPhony a jejich dražšími sourozenci jsou otevřené už několik let, a tento trend zřejmě bude pokračovat i letos. Podle úniků z jihokorejského technologického webu Naver a tipéra @Tech_Reve ze sociální sítě X (dříve Twitter) může mít displej základního iPhonu 16 a přerostlého 16 Plus nadále jen 60Hz obnovovací frekvenci.

Pro nezasvěcené, číselný údaj znamená počet obnovení displeje za sekundu – vyšší obnovovací frekvence přináší plynulejší zážitek při navigaci v rámci systému, během sledování videa, hraní her a dalších činností. I letos tedy podle všeho zůstane u 60Hz LTPS panelu.

Až teprve v roce 2025 by se Apple mohl rozhodnout pro vylepšení levnější modelů na LTPO s rychlejší obnovovací frekvencí. Jinak řečeno, až iPhone 17 dožene po stránce displeje předloňský iPhone 14 Pro.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Apple zbytečně šetří, nebo ne?

Připomeňme, že displeje s rychlou obnovovací frekvencí nejsou u telefonů s Androidem žádnou výsadou. Objevují se v celé řadě přístrojů, včetně těch, které se prodávají za cenu kolem šesti tisíc korun, tedy za zlomek toho, co si Apple říká za iPhone 15.

Pohled na rychle se měnící scénu je při vyšším obnovovacím kmitočtu příjemnější a nemusí přitom ani jít o divoké scény akčních her. Lepší uživatelský zážitek přináší i pouhé rolování jakoukoli nabídkou nebo webovou stránkou. Jedinou nevýhodou takových obrazovek zůstává o něco vyšší odběr elektrické energie.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Mashable

Total
0
Shares