Muž, telefon

Jak zachránit utopený telefon? Společnost Apple prozradila krutou pravdu o triku s rýží

  • Jak vysušit telefon politý vodou?
  • Způsobů je mnoho, rýže ale není ten správný
  • Na suchém místě nechte telefon vyschnout

Každý už to někdy slyšel: Jakmile si telefon namočíte, naložte jej přes noc do rýže a budete mít po starostech. Ale pozor, nikdy byste to neměli dělat. Jde totiž o mýtus, který už vyvracejí i velké společnosti, v čele s americkým Applem.


Nepřehlédněte: Chystáte se na dovolenou a nechcete platit za drahá data? Tady je návod, jak stáhnout offline mapy do telefonu


Nedávejte telefon do rýže

Pověra je založena na jednoduchém principu. Suchá rýže natáhne vlhkost z telefonu a smartphone bude znovu fungovat. To ale není úplně pravda, ba naopak, telefon naložený v rýži vám může přidělat víc starostí.

Může se stát, že se vám jedno či dvě zrníčka rýže zaseknou v útrobách (nabíjecím konektoru) telefonu a budete je pak horko těžko dostávat pryč. Suchá rýže je také obalena škrobovým prachem, který může zanést mikrofon, reproduktor a další části smartphonu.

Smartphone rýže
Zdroj: Freepik / Freepik

Jak vysušit mokrý telefon?

Před „rýžovým“ mýtem dokonce varuje i společnost Apple. „Nedávejte iPhone do sáčku s rýží. Drobné částečky rýže by mohly iPhone poškodit,“ uvádí slavný výrobce mobilů na svém oficiálním webu.

A navíc přidává i několik dalších tipů, co byste neměli dělat v případě, že se vám mobil namočí: „Nesušte iPhone pomocí externího zdroje tepla (třeba fén) nebo stlačeného vzduchu. Nevkládejte do konektoru cizí předměty, například vatovou tyčinku nebo papírový ubrousek.“

Jak tedy ale postupovat, když se do útrob vašeho telefonu dostane voda? Obecně platí mobil umístit na suché místo a nechat jej minimálně několik hodin, ideálně 24 hodin (přes noc) odpočívat a vyschnout. Pak zkusit připojit nabíječku a zkontrolovat, zda přístroj reaguje.

Zdroj náhledové fotografie: katemangostar / Freepik, zdroj: Apple

Total
0
Shares