- Americký miliardář chce vytvořit něco podobného čínské sociální síti WeChat
- Ta spojuje zasílání zpráv, platby, sociální média a další služby
U Elona Muska si můžeme být jisti, že má nekonečné množství nápadů. Nedávno nejbohatší vynálezce varoval, že pokud ze strany technologické společnosti Apple dojde k diskriminaci jeho sociální sítě X, má připravenou odpověď – začne prodávat vlastní iPhone, či chcete-li Tesla telefon. Nově Musk pokukuje po zbrusu nové komunikační platformě.
Nepřehlédněte: Vědci NASA přišli na to, jak lze dýchat na Marsu. Kyslík pro lidi vyrobí směšně malé zařízení
Online zlatá klec
X (dříve Twitter) pod vlastnictvím Elona Muska prochází dynamickým vývojem, ale excentrický miliardář právě naznačil, že pracuje na integraci chatovacích služeb iMessage, WhatsApp a Signal do jedné jediné aplikace.
Majitel společností Tesla a SpaceX žádné další podrobnosti neposkytl, ale spekuluje se, že chce vytvořit něco podobného jako WeChat, což je čínská sociální síť, která kombinuje zasílání zpráv, platby, sociální média a další služby.
Musk obdivuje čínský WeChat
„Může někdo prosím integrovat iMessage / WhatsApp / Signal do nějaké kouzelné aplikace?“ napsal jeden uživatel na sociální síti X. „Pracujeme na tom,“ odpověděl Musk. Americký miliardář již v červenci naznačil, že Twitter, nyní X, se postupem času hodně změní.
„V následujících měsících přidáme komplexní komunikaci a možnost vést celý váš finanční svět. Název Twitter v tomto kontextu nedává smysl, takže se s tímto ptáčkem musíme rozloučit,“ napsal.
Z výše uvedeného vyplývá, že cílem Elona Muska je přetvořit X na obdobu čínské platformy WeChat. „V Číně v podstatě žijete na WeChatu, protože je použitelný a užitečný pro každodenní život, a myslím si, že kdybychom toho dosáhli nebo se tomu alespoň přiblížili na X, byl by to obrovský úspěch,“ řekl Musk o multifunkční aplikaci vyvíjené čínskou společností Tencent v jednom z nedávných rozhovorů.
Závěrem dodejme, že WeChat má 1,2 miliardy uživatelů měsíčně a vyřazení z něj je v nejlidnatější zemi světa přirovnáváno k „digitální smrti“.
Zdroj náhledové fotografie: Pixel-Aletec / Pixabay, zdroj: X, Daily Star