WhatsApp

Jak poznám, že si mě někdo zablokoval na WhatsAppu? Existuje jednoduchý způsob, jak to zjistit

  • Píšete někomu na WhatsAppu a bohužel se vám nedostává žádné odpovědi?
  • Je možné, že si vás osoba na druhé straně zablokovala
  • Zde jsou tři způsoby, jak to co nejjednodušeji zjistit

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. Uživatelé ji doslova milují, jen v Česku má přes 500 tisíc příznivců. Občas se však stane, že se lidé rozhodnou další uživatele z různých důvodů zablokovat. Pokud vás zajímá, zda vás někdo na WhatsAppu „bloknul“, zde jsou tři tipy, které vám to mohou pomoci zjistit.


Nepřehlédněte: Konec vysokých účtů? Vědci dokázali vyrobit elektřinu ze vzduchu


WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

TIP 1: Zkontrolujte čas posledního stavu online a profilový obrázek

Jednou z prvních věcí, které můžete udělat, abyste zjistili, zda vás někdo zablokoval, je zkontrolovat jeho profil. Když vás někdo zablokuje, některé prvky v rámci jeho profilu již nemusí být viditelné

Pokud jste byli zablokováni, můžete si všimnout, že čas posledního online stavu uživatele již není k dispozici. Nemusí to však nutně znamenat, že vás dotyčná osoba skutečně zablokovala. Je možné, že tyto informace nejsou viditelné jen kvůli tomu, že si v nastavení upravila prvky svého soukromí.

Nezapomeňte také zkontrolovat profilový obrázek. Pokud vás dotyčný zablokoval, možná už neuvidíte jeho fotku (ale jen šedý avatar). Ale stejně jako v případě online stavu i tady platí, že nemáte definitivní důkaz o tom, že vás skutečně někdo zablokoval. Jde však o cennou nápovědu.

TIP 2: Odešlete zprávu a sledujte dvojité zaškrtnutí

Dalším způsobem, jak zjistit, zda vás někdo zablokoval, je zkusit mu poslat zprávu. Když odešlete textovku (nebo obrázek) přes WhatsApp, obvykle se zobrazí dvě zaškrtnutí. První šedé zaškrtnutí značí, že zpráva byla odeslána z vašeho zařízení, zatímco druhá fajfka označuje, že zpráva byla přijata – že je telefon připojený k internetu.

Pokud se u zprávy zobrazí jen jedno zaškrtnutí, znamená to, že vás dotyčná osoba zablokovala nebo není připojena k internetu. Pokud se stav u zprávy nemění po dobu několika dní, je téměř jisté, že už si „nepokecáte“.

TIP 3: Vytvořte skupinu a uživatele do ní přidejte

Jestliže máte podezření, že si vás někdo zablokoval, vytvořte skupinu a tohoto člověka do ní přidejte. Pokud vás skutečně „bloknul“, jeho přidání do skupiny nebude možné. Tato metoda je asi vůbec ta nejspolehlivější a nejrychlejší.

Na druhou stranu je důležité zmínit, že stoprocentní není ani jedna – všechny tři však mohou poskytnout cenné indicie, že se na vás někdo naštval a už s vámi nechce komunikovat.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: MTW

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak tohle by určitě nikoho nenapadlo 😀
    Tahle rada může být užitečná opravdu jen ve “speciální “ škole …. Tam by ti možná i zatleskali, jak si nad někým koho očividně nezajimáš – pouze otravujes = BLOk vyzrál ty vychytralá myško 😀

Comments are closed.