Jachta Pegasus

Novodobý Titanic? Luxusní superjachta pro boháče s bazénem a heliportem je na moři neviditelná

  • Pegasus je koncept superjachty o délce 88 metrů
  • Navržena je tak, aby byla neviditelná

Zapomeňte na tradiční luxusní jachty, tohle se nepodobá ničemu, co dnes brázdí světové oceány. Designerské studio Plectrum navrhlo loď pro skutečné boháče, která jim umožní cestovat po celém světě v naprostém utajení.


Nepřehlédněte: Plášť neviditelnosti existuje a stojí necelých 7 000 Kč: Speciální svetr z vás udělá žirafu, aby oklamal bezpečnostní kamery


Pokud už vážně nevíte, co s penězi, možná vás zaujme nová superjachta od Plectrum, kterou osobně navrhl slavný designér Jozeph Foakis. Svému majiteli nabídne vše, nač si vzpomene. Tvůrce myslel na bar, bazén, přistávací plochu pro vrtulník i útulné pokoje, ve kterých se znudění „pracháči“ budou cítit jako doma.

Superjachta Pegasus pro miliardáře

Foakis říká, že loď Pegasus o délce 88 metrů je jedinečná – má se jednat o první jachtu na světě vytištěnou na 3D tiskárně a neviditelnou jak v designu, tak ve svém dopadu na životní prostředí.

Celou konstrukci luxusní superjachty bude pokrývat speciální skleněná vrstva, aby byla schopna odrážet oblohu, mraky a okolní prostředí, a stát se neviditelnou. Vize je taková, že na jedné z palub se bude nacházet víceúrovňová hydroponická zahrada nazvaná „Strom života“, která zajistí přísun čerstvých potravin a napomůže k čištění vzduchu v kajutách. V nejvyšším patře pak bude hlavní apartmá s velkou soukromou terasou.

Jachta Pegasus
Zdroj: Plectrum / Jozeph Foakis

Bazénový klub v přední části lodi zaujme rozměrným bazénem ve stylu akvária a horizontálními okny, která se mohou změnit v otevřené balkony na levoboku i pravoboku. Když je kryt bazénu zavřený, funguje jako přistávací plocha pro vrtulník, aby boháči byli ve spojení s pevninou.

Nulová ekologická zátěž

Solární panely integrované ve skleněné vrstvě mají být schopny zajistit solárně-elektrickou energii pro provoz, která by fungovala společně s hybridním vodíkovým zdrojem.

„Solární energie se bude využívat k napájení elektrolyzérů získávajících vodík z mořské vody. Palivové články budou měnit vodík na elektřinu uloženou v li-ionových bateriích pro napájení všech provozních a hotelových systémů,“ uvádí designer.

Loď jen pro ty nejbohatší

Cena superjachty Pegasus nebyla zveřejněna, ale nepochybně bude určena pro extrémně bohaté. „Pegasus je odvážná, ale dosažitelná vize blízké budoucnosti odvětví superjachet, kde člověk a stroj žijí v souladu s přírodou, místo aby s ní soupeřili nebo ji ohrožovali,“ uzavírá svůj projekt Foakis.

Co myslíte, dočkáme se někdy skutečných záběrů, jak Pegasus brázdí světové oceány?

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Plectrum / Jozeph Foakis, zdroj: Metro

Total
0
Shares