- Zuckerberg ve svaté válce proti Applu?
- Lidem radí, jakou chatovací službu (ne)používat
Šéf Facebooku má Apple už několik let v hledáčku. Do popředí jeho zájmu se společnost dostala poté, co vydala operační systém iOS 14, do kterého implementovala funkci transparentního sledování aplikací, což není nic jiného než vcelku podrobné monitorování, která „appka“ může (nesmí) sledovat veškeré vaše digitální aktivity. Zuckerberg tento krok tvrdě kritizoval. Z podstaty věci bylo totiž zřejmé, že pakliže uživatelé budou mít sledování aktivní, citelně kvůli tomu ostrouhá jeho Facebook. Od té doby s Applem vede takovou tichou válku a sem tam do veřejného prostoru vypustí jedovatou poznámku.
Nepřehlédněte: Marku Zuckerbergovi není do smíchu. Rusko jeho firmu Meta přidalo na seznam teroristických organizací
K tomu přesně došlo i před několika hodinami, kdy si neodpustil štiplavý komentář na úkor iMessage, komunikační platformy Applu. Tu lze nastavit na všech jablečných zařízeních, tedy jak na Macu, tak na iPhonu nebo iPadu, a funguje pouze mezi uživateli jablečných produktů.
WhatsApp toho umí hodně, iMessage nic
Zuckerberg na Instagram zveřejnil příspěvek, ve kterém tvrdí, že WastsApp je bezpečnější a dává uživatelům více soukromí než iMessage. „Má end-to-end šifrování, které funguje jak na iPhonech, tak na Androidu, a to i včetně skupinových chatů, bezpečné end-to-end šifrování záloh i režim mizejících zpráv,“ uvedl a zdůraznil, že žádnou z těchto funkcí iMessage nenabízí.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zuckerberg chce zpopularizovat WhatsApp
Není bez zajímavosti, že v příspěvku je zahrnuta fotografie, která je součástí nejnovější marketingové kampaně společnosti Meta (dříve Facebook). Jejím cílem je informovat lidi ve Spojených státech o důležitosti end-to-end šifrování a zvýšit v zemi počet uživatelů chatovací služby WhatsApp, která patří právě Zuckerbergovi. Zatímco jinde je WhatsApp obrovsky populární, v USA tomu tak není. Mohla by to nová kampaň konečně změnit? Na to si budeme muset počkat.
Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons/ Anthony Quintano, zdroj: GSMArena