- Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte, proč se tak rychle vybíjí?
- Ukažme si, které aplikace jsou největšími zločinci na baterii
Společnost pCloud připravila přehled mobilních aplikací, které nejvíc ovlivňují výdrž baterie chytrých telefonů. Nejčastěji jde o nástroje pro sledování zdraví, sociální sítě a různý bloatware.
Nepřehlédněte: Češi, stáhli jste si jednu z těchto aplikací? Okamžitě si změňte heslo na Facebooku!
Vysávají telefony jako upír
Odborníci ze společnosti pCloud podrobili populární mobilní aplikace pečlivému zkoumání, aby určili, které z nich způsobují největší vybíjení baterie.
Sledovali různé funkce u 100 aplikací včetně průměrných požadavků na baterii, které potřebují pro přístup k mediálním souborům, připojení k internetu, úložišti, historii hovorů, poloze, zprávám, kontaktům, mikrofonu, fotoaparátu a kalendáři. Kromě toho se také zaměřili, zda aplikace disponují funkcí tmavého režimu a sledovali, jak často přistupují k osobním údajům uživatelů.
V seznamu pCloudu figurují jak „známé firmy“, jako například Facebook, Instagram nebo WhatsApp, tak i úplní nováčkové. Podíváme-li se na největší žrouty baterie, suverénně vyhrála sportovní aplikace Fitbit, která baterie ždíme jako o život.
Pokud ji používáte, před tréninkem se ujistěte, že je váš telefon plně nabitý. Hned v závěsu následují aplikace Verizon (v Česku nás nemusí zajímat) a Uber, která slouží pro objednání alternativní taxislužby.
Online seznamování nebylo nikdy náročnější!
A poté na řadu přicházejí staré známé firmy Skype a Facebook, ale baterii více než zdrávo ždímají i Instagram, seznamka Tinder, Snapchat, WhatsApp, Zoom nebo YouTube. Mezi další aplikace, u kterých bylo zjištěno, že mají potenciál podstatně vybíjet baterii telefonů, patří vše od Amazon Music přes Spotify až po Yelp, aplikaci United Airlines, Netflix, PayPal, a dokonce i aplikaci pro výuku jazyků Duolingo.
Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho telefonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.
Největší žrouti baterie podle pCloudu:
Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: pCloud
Proč bych aplikace mazal když mohu omezit jejich fungování na pozadí, případně je úplně vypnout?
Ale chápu že tak to je název článku daleko poutavější, i když úplně nesmyslný.