Aplikace Zvíře+

Aplikace Zvíře+ chrání bezpečnost zvířat i lidí. Nová verze upozorní i na zatoulané domácí mazlíčky

  • Aplikace Zvíře+ ochrání životy a zdraví vašich zvířecích společníků
  • Pomůže vám i v přírodě, když jste offline

Mobilní aplikace Zvíře+ pomáhá řešit obtížné situace spojené se zvířaty již druhým rokem. Ať už se jedná o pokousaného psa, nemocnou kočku, sraženou srnu, či uvíznutého koně, aplikace uživatelům poradí, jak v těchto případech správně postupovat. Teď vývojáři přicházejí s novinkami: doplnili funkci, která upozorní na zatoulané domácí mazlíčky i takzvaného Osobního strážce.


Nepřehlédněte: Už nikdy nezmoknete: Nová česká aplikace pro předpověd počasí využívá umělou inteligenci. Ke stažení je zdarma


Aplikace Zvíře+ je vyvinuta s cílem starat se o zdraví a bezpečnost jak domácích, tak divokých zvířat. Po roce používání a 15 tisících stažení na AppStore a Google Play došlo v červnu k její modernizaci. „Aplikace je chytrým asistentem při péči o zvířata. Jejich majitelé si do ní mohou zapsat všechny důležité termíny spojené s veterinární kontrolou či lékařské záznamy zvířete.

Mezi nejdůležitější nové možnosti patří také funkce Hlášení, jež upozorní na otrávenou návnadu či zatoulané zvíře. Novinkou je i funkce Osobní strážce. Ta slouží uživatelům, kteří se vydávají na výlety na málo frekventovaná místa,“ představuje výhody Soňa Karaivanova, jedna ze zakladatelek aplikace.

Na koně už jen bezpečně

Aplikace nově využívá schopností chytrých mobilních telefonů pro stanovení přesné polohy díky GPS. Funkci Osobní strážce mohou uživatelé aktivovat v momentě, kdy se zvířetem (hlavně s koněm) vycházejí na procházku nebo vyjíždějí na projížďku. Mobilní telefon přitom celou dobu zaznamenává jejich polohu.

Jestliže uživatelé zůstanou stát na jednom místě, zařízení se po 3 minutách rozvibruje. Pokud uživatel telefon neutlumí, aplikace automaticky posílá GPS souřadnice zvolenému nouzovému kontaktu, například blízkému člověku. Ten má potom k dispozici přesnou polohu člověka, který může být například těžce zraněný nebo v bezvědomí.

Aplikace Zvíře+
Zdroj: Beth Macdonald / Unsplash

Nová verze aplikace Zvíře+

Podobně aplikace chrání i zdraví a život zvířat. Nouzovým tlačítkem Potřebuji pomoc mohou uživatelé zkontaktovat nejbližší zvířecí záchrannou službu nebo veterináře. Funkci ocení například ve chvíli, kdy psa uštkne zmije. Zvířatům mohou ublížit rovněž nebezpečné návnady, ve kterých jsou často hřebíky, žiletky, nebo dokonce prudký jed. Zprávy o jejich nálezech se přitom objevují několikrát do roka. Aplikace proto nově poskytuje funkci Hlášení. Díky ní mohou uživatelé na podezřelou návnadu upozornit ostatní.

Zvíře+ navíc uživatelům dovoluje upozornit na zatoulaná zvířata, nejčastěji psy. „Lidé mnohdy nevědí, kde hledat jejich původní majitele, a proto fotky nalezenců sdílejí různě po sociálních sítích nebo posílají na obecní úřady. Chtěli jsme celý proces zjednodušit, a proto jsme vytvořili platformu, v níž všechna nalezená i ztracená zvířata evidujeme. Navíc se díky GPS automaticky nahlašuje jejich poloha,“ vysvětluje Karaivanova. Po vytvoření hlášení se nově všem uživatelům aplikace v okruhu 20 kilometrů na mobilu objeví automatické upozornění. V aplikaci se nově lidé dozvědí například i to, co dělat v případě, že svým autem srazí divokou zvěř.

Zdroj náhledové fotografie: Alvan Nee / Unsplash

Total
0
Shares