Google přikládá pod kotel

Zkrášlující aplikace pro Android obsahuje malware, který krade hesla k Facebooku. Už nakazila milion chytrých telefonů

  • Na Google Play číhal nebezpečný malware
  • Ověřte si, zda ho nemáte v telefonu

Operační systém Android ohrožuje další nebezpečný malware. Infikovaná aplikace PIP Pic Camera Photo Editor stihla nakazit přes milion zařízení se systémem od Googlu a získala tak přístup k přihlašovacím údajům na Facebook.


Nepřehlédněte: Ruský malware útočí na telelefony s Androidem! Ujistěte se, že vás nešpehuje a nesbírá vaše data


V Google Play řádí malware

Že malware nelze v žádném případě podceňovat, natož brát na lehkou váhu, dokazuje aktuální zpráva serveru DrWeb. Ten upozorňuje na to, že se v oficiálním Obchodě Google Play objevil další šikovný sběratel citlivých informací.

Tentokrát podvodnici nebezpečný malware ukryli do aplikace PIP Pic Camera Photo Editor, která zaznamenala více než milion stažení. Experti zjistili, že obsahuje virus, který je schopen krást údaje k přihlašování na sociální síť Facebook.

Pokud aplikaci máte ve svém smartphonu nebo tabletu aktuálně nainstalovanou, na nic nečekejte a okamžitě ji smažte. Neprodleně si také změňte heslo k Facebooku, aby už hackeři neměli přístup k vašemu účtu a nemohli z něj ostatním lidem posílat zavirované zprávy.

Změňte si ihned heslo

Podle serveru SecNews je však zavirovaných aplikací v Google Play mnohem víc. Odborníci zmiňují další čtyři aplikace: Wild & Exotic Animal Wallpaper, ZodiHoroscope, PIP Camera 2022 a Magnifier Flashlight. Po nahlášení proti dvěma z nich již společnost Google zakročila: ZodiHoroscope a PIP Camera 2022 z Google Play zmizely. Zbylé dvě bohužel v digitálním katalogu stále najdeme.

Obecně platí, že než do svého telefonu začnete cokoliv stahovat, stojí za to zkontrolovat, kdo je autorem aplikace a nezapomeňte si také přečíst co nejvíce uživatelských recenzí, které mohou napovědět, že s aplikací něco není v pořádku.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
0
Shares