- Jak získat aplikace do telefonu Huawei? Snadněji než si myslíte
- Spoustu jich najdete v AppGallery a když je nejhůř, je tu Gspace
Koupili jste si nový telefon Huawei a přemýšlíte, jak nejrychleji mít stejné aplikace a hry, jako na tom starém? Přinášíme vám ucelený návod, jak se ke všemu snadno dostat. Využít můžete třeba oficiální obchod AppGallery, nebo aplikaci Gspace, která umožňuje snadné naklonování Google služeb.
Nepřehlédněte: Huawei obejde sankce USA. Speciální pouzdro přemění „hloupý“ telefon na 5G smartphone
Instalace aplikací z AppGallery, který najdete v každém telefonu a tabletu Huawei, je stejně snadná a bezpečná jako z Google Play. Stačí vyhledat oblíbenou aplikaci/hru, stáhnout ji a nainstalovat. Aplikace se automaticky umístí na vaši domovskou obrazovku.
V katalogu obchodu Huawei najdete třeba populární Viber, Telegram, WhatsApp, ale také Facebook a Facebook Messenger. Kdo tedy sdílí obavy, že na novém Huawei nebude v kontaktu s přáteli, plete se. Teď už se stačí jen přihlásit do oblíbené appky a nerušeně chatovat. Nějaké nejasnosti?
Žádná důležitá nechybí
V AppGallery najdete i ucelenou nabídka aplikací české internetové jedničky Seznam.cz, jejíž Mapy.cz a e-mailový klient poskytují v českém prostředí vynikající alternativy k aplikacím od Googlu. Stáhnout zde můžete i aplikaci Můj vlak od Českých drah, TikTok, nebo kancelářské aplikace Microsoft Office.
K dispozici je také oblíbená finanční aplikace Curve Pay, díky které lze pomocí NFC bezkontaktně platit u obchodníka. Vše funguje stejně, jako kdyby v telefonech byl Google Pay (článek, jak Curve Pay nakonfigurovat, najdete zde). V AppGallery najdete také všechny bankovní aplikace: namátkou třeba RaiPay od Raiffeisenbank, Mbank CZ, Mobilní banku nebo ČSOB Smartbanking.
Gspace? Pro majitele Huawei volba číslo jedna!
Skvělou volbu pro majitelé zařízení Huawei pak představuje aplikace Gspace. Tu, jak jinak, najdete v oficiálním katalogu AppGallery. Stačí ji stáhnout a můžete všechny aplikace od Googlu i místní aplikace založené na jeho službách používat bez omezení, čili jak jste zvyklí. Hovoříme tu o aplikacích jako jsou Mapy Google, Uber, Wolt, Dáme Jidlo, PID Litacka a dalších.
Jak se do Gspace dostat? Navštivte obchod AppGallery, napište do vyhledávácího pole Gspace a aplikaci stáhněte. Poté zvolte otevřít, zelené tlačítko Start a aplikace se začne pomalu poprvé instalovat. Až budete mít hotovo, uvidíte před sebou matici se zkratkami k aplikacím, jako jsou třeba Fotky Google, Youtube, Messenger a další. Nějakou zvolte a nainstalujte. Teď jste ve fázi, kdy jste si nejspíš všimli, že po instalaci aplikace vždy musíte spustit celý Gspace, abyste se k ní znovu dostali a otevřeli ji. Stačí však malý trik.
V matici nainstalovaných appek zvolte vaši oblíbenou, podržte na ní prst a zvolte „Create shortcut“ (Vytvořit zkratku). Ikona se přidá na domovskou obrazovku vašeho mobilu. Hotovo. Podobným způsobem lze jednotlivé aplikace a hry aktualizovat (opět přidržením prstu a zvolením Upgrade), anebo kompletně smazat. Video pod článkem napoví, jak na to, navíc vám ukáže, jak si přidáte šikovnou zkratku přímo na Obchod Play.
Přes Gspace často a rád využívám několik aplikací, zejména pak YouTube, Uber a Mapy Google. Všechno funguje stejně jako na mobilech s Google službami. Není v tom žádný rozdíl. Youtube vás upozorní na nové video, Google Mapy vás spolehlivě dopraví z bodu A do bodu B včetně hlasové navigace a přes Uber si můžete zavolat odvoz, když si někde v hospodě dáte nějaké to pivo navíc.
Jak nainstalovat a používat aplikaci GSpace
Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ
Coto tady melete za nesmysly. ČSOB Smart banking ano ale jen pro Slovensko a podobně furt je to nezajímavé pro Čechy.