- Xiaomi nedávno řešilo problém s displeji. Na vině byla technologie od Elliptic Labs
- Teď vyšlo najevo, že se objeví i v nových mobilech Redmi Note 11
Společnost Xiaomi má u svých smartphonů už delší dobu problémy s displeji, které zhasínají, když nemají a naopak. Pro majitele telefonů je to otravná věc, která značně snižuje uživatelský zážitek. Naneštěstí se ukazuje, že to čínského výrobce příliš netrápí.
Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte
Nepříjemný problém se senzory
Je tomu několik měsíců, co internetem rezonovala nepříjemná kauza společnosti Xiaomi. Majitelé telefonů řady Redmi Note 10, které na trhu byly teprve krátce, si tehdy ve velkém stěžovali na nepříjemný problém s displeji. Ty si v podstatě dělaly, co chtěly. Nezhasínaly, když si lidé mobil při volání přikládali k uchu, a naopak se rozsvěcely, když to nebylo třeba.
Xiaomi tenkrát na stížnosti oficiálně nereagovalo a celou věc nechalo takzvaně „vyhnít“. Později nicméně alespoň vyšlo najevo, že se společností Elliptic Labs, výrobcem tzv. virtuálního proximity senzoru na bázi umělé inteligence, který ve svých mobilech obvykle používá, vypovědělo smlouvu a ukončilo s ní spolupráci. Novým dodavatelem se měl stát čínský podnik Minghao Sensing.
@EllipticLabs launches the AI Virtual Proximity Sensor on all 4 of @Xiaomi's Redmi Note 11 phones for the global market!https://t.co/xhXjFjJeHb#ellipticlabs #xiaomi #redmi #AIVirtualProximitySensor #INNERBEAUTY #Note11 #Note11S #Note11Pro #Note11Pro5G #ELABS.OL pic.twitter.com/Lqxzue73tK
— Elliptic Labs (@EllipticLabs) January 27, 2022
Xiaomi škudlí každou korunu
Teď se ovšem ukázalo, že je vše při starém a „AI proximity senzory“ do nových modelů řady Redmi Note 11, které v Česku brzy vstoupí do prdeje, znovu dodává Elliptic Labs. V době nedostatku čipů a nutnosti optimalizovat náklady tak Xiaomi raději opět vsadilo na vždy ne zcela spolehlivou technologii. Firma k tomuto kroku přistoupila vědomě, aby ušetřila peníze. Standardní infračervený proximity senzor (senzor přiblížení), v telefonu zabudovaný tak, že o něm ani nevíte, je totiž dražší než řešení na bázi softwaru.
Nepřehlédněte: Xiaomi přináší do Česka čtyři levné telefony s parádní výbavou. Jaké to jsou?
Xiaomi s Elliptic Labs spolupracuje už od roku 2016 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na tomto partnerství mělo něco měnit. Doufejme, že se problémy z dřívějška opakovat nebudou a majitelé nových telefonů Redmi Note 11 (i těch prodávaných v Česku) se s ničím podobným nesetkají. Pokud ano, nikdo by jim nemohl mít za zlé, že různě po fórech a v diskuzích pod články čínského výrobce nesmlouvavě přibijí na kříž.
Podezření je na místě
Můžeme se jen domnívat, proč k ukončení spolupráce s Elliptic Labs nakonec nedošlo, ačkoli o tom zahraniční média informovala a brala to za hotovou věc. Někoho by i mohlo napadnout, že za zprávou ve skutečnosti nějak stálo Xiaomi, které chtělo uklidnit rozhněvanou věřejnost a docílit toho, aby se o problému přestalo psát.
Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi