- Google trápí kuriózní chyba – funkce rozpoznávání hudby u Pixelů 6 se často plete
- Spláchnutí záchodu mobily zaměňují za zpěv Adele, zvuk elektrického kartáčku považují za skladbu R.E.M.
Telefony Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro v sobě mají zabudované přesné rozpoznávání hudby. To využívá databázi, kterou Google pravidelně aktualizuje a funguje vcelku spolehlivě. Tedy jak kdy. Že přesnost žádné technologie není úplně stoprocentní a bez chyb, dokazuje vlákno na diskuzním fóru Reddit, kde se to hemží případy, kdy se umělá inteligence totálně sekla.
Nepřehlédněte: Prokletý Google Pixel 6! Po aktualizaci se nepřipojí k mobilní síti
Pixely jsou téměř dokonalé
Chytré telefony Google řady Pixel (dříve Nexus) patří dlouhodobě mezi technologicky nejvyspělejší zařízení a svým majitelům kromě jiného nabízí i šikovnou funkci pro rozpoznávání hudby. Stačí ji aktivovat v nastavení a kdykoli se poté ocitnou v blízkosti hrající písničky, mobil ji na pozadí automaticky rozpozná a název skladby a interpreta zobrazí na obrazovce. Výhodou je, že se o nic nemusí starat, vše se děje bez jejich zapříčinění. V životě ale nic není dokonalé a jak dokazuje vlákno na fóru Reddit, stoprocentní není ani technologie společnosti Google.
Google řeší kuriózní problém
Někteří jeho uživatelé uvádí, že jejich Pixel 6 zvuky z běžného života zaměňuje za písničky oblíbených interpretů. V diskuzi ale zaznívají i mnohem kurióznější případy. Uživatel s přezdívkou getski například tvrdí, že spláchnutí toalety telefon opakovaně detekuje jako píseň Rumor Has It od oceňované britské zpěvačky Adele. Koldfuzion si zase stěžuje na to, že kdykoli se sprchuje, jeho Pixel zvuk tekoucí vody určí jako píseň The Rain od Orana „Juice“ Jonese a přidává, že do té doby vůbec netušil, o koho jde, ale že nyní jeho písničku nemůže dostat z hlavy. Úsměvný je případ uživatele s přezdívkou ereandir, který pro změnu píše, že zvuk elektrického kartáčku jeho mobil vždy rozpozná jako skladbu The Great Beyond od skupiny R.E.M.
Z těchto případů ale netřeba dělat velkou vědu. Podobných přešlapů se dají najít desítky a nemusíme kritizovat pouze technologii zabudovanou do telefonů Pixel. Uživatelé populárních aplikací Shazam a Soundhound o podobných nedokonalostech jistě také vědí své.
Telefon skladbu pozná i podle broukání
Šance, že se něco nepovede, je u Pixelů ale přece jen o něco vyšší. Google totiž k určení písničky a interpreta nevyužívá jen obsáhlé databáze, které se aktualizují v závislosti na aktuálních trendech a poloze uživatele, ale také vlastní algoritmy strojového učení, pomocí kterých mobil určí správnou skladbu i na základě zpěvu nebo broukání uživatele. Výhodou je, že není potřeba slyšet originální píseň. Na druhou stranu je třeba se smířit s tím, že občas se telefon může „omylem“ splést.