- Galaxy S22 bude vlajkovou řadou pro rok 2022
- Samsung prý chystá velké změny
- Téma “Exynos” je znovu na pořadu dne
Samsung Galaxy S22 je vlajková řada telefonů pro rok 2022. Od srpnového Galaxy Unpacked eventu uběhly sotva tři týdny a Korejec znovu začal rezonovat na všech populárních sociálních sítích. Zapomeňte na ohebné novinky Galaxy Z Fold 3, Z Flip3 nebo skvělé chytré hodinky Galaxy Watch4, protože nic z toho fanoušky právě teď nezajímá!
Samsung Galaxy S22 středem pozornosti
Novou sérii sice Samsung s největší pravděpodobností představí až v lednu 2022, ale to nic nemění na tom, že se momentálně ocitá v samém centru dění. Proč? Protože: a) nově se objevují velmi povedené rendery, b) další úniky, c) první nástřel specifikací. Takže co nás zhruba čeká a nemine?
Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22 dostane speciální 50Mpx RGBW senzor
Stejně jako letos i vloni jihokorejská značka v příštím roce představí trojici smartphonů, které se budou lišit velikostí i výbavou: standardní Galaxy S22, větší Galaxy S22+ a výkladní skříň Galaxy S22 Ultra. Základní varianta by měla nabídnout 120Hz 6,06″ LPTS Full HD+ Super AMOLED displej, “plusko” na tom bude stejně, avšak s úhlopříčkou 6,55 palců.
Špičkový výkon, skvělý fotoaparát
A Ultra? Ta se blýskne Quad HD+ LTPO panelem rovněž s obnovovací frekvencí 120 hertzů. Pokud se ptáte na kapacitu baterií, měla by být následující: Galaxy S22 dostane 3 800 mAh, Galaxy S22+ 4400 mAh a Galaxy S22 Ultra 5 000 mAh. Základní varianta by měla být osazena 50Mpx hlavním fotoaparátem s velikostí čipu 1/1.55″, 12Mpx širokoúhlým objektivem, 12Mpx teleobjektivem s 3x optickým zoomem.
To samé platí i pro větší model. Nejvybavenější z trojlístku Galaxy S22 Ultra vsadí na 108Mpx hlavní snímač, 12Mpx širokáč a dvojici 12Mpx teleobjektivů s 3x, respektive 10x přiblížením.
Ožívá téma “Exynos”
Obecně panuje názor, že novinky budou oproti minulosti osazeny procesory Snapdragon v mnohém větším měřítku, český trh nevyjímaje. Důvod tohoto kroku je zřejmý: Samsung nemá dostatek čipů, což je aktuálně celosvětový problém. Nicméně i tato skutečnost některé uživatele příliš neuklidňuje a mají (oprávněnou) obavu ohledně přehřívání, pakliže zakoupí Exynos verzi.
Jako dnes již bývalý majitel Samsung Galaxy S21 Ultra a současný majitel klasické “Es dvacetjedničky” můžu potvrdit, že nejde o nesmysl. Nemíním tady poukazovat na “topení” mobilu při natáčení 8K videí, to je i s ohledem na potřebný výkon celkem rozšířený problém nejenom u korejského výrobce.
Čtěte také: Samsung Galaxy S22 přijde do Česka se Snapdragonem, známe specifikace
Čipset topí? Ano, bohužel
Nicméně, praxe hovoří jasně. Zatímco na adresu veškerých myslitelných každodenních činností nemůžu říct “ani popel”, pokud jde o hry, tak tam je to jiná písnička. Nebavím se tu o hraní po dobu jedné hodiny, jak to praktikují někteří recenzenti, to je hloupost. Na limity procesoru narazíte, jakmile hrajete třeba 2,3 nebo i klidně 4 hodiny v kuse.
“Peak temperature” může být klidně i 55 °C, a to se ještě držím při zemi. S obalem na telefonu se to ještě dá, horší je to s občasným “throttlingem” třeba už v takovém Asphaltu 9, který mě občas stojí i místo na bedně. Každopádně, mojí snahou není Samsung hanět, spíš poukázat na to, že i když je to oproti loňsku o chlup lepší, je stále co zlepšovat.