Na českém trhu se začal prodávat chytrý náramek Honor Band 6. Při jeho návrhu se výrobce řídil současnými trendy a výrazně tak zvětšil displej, na který je bez přehánění radost pohledět. Novinka má také senzor srdečního tepu a umí změřit okysličení krve (SpO2). Podobně jako předchozí generace je i „šestka“ adeptem na fitness náramek, který se bude kupovat ve velkém. Jak Honor Band 6 dopadl v recenzi?
Psali jsme: Recenze Huawei Band 6: designová paráda s dlouhou výdrží
Obsah balení Honor Band 6
- chytrý náramek
- nabíječka s magnetickou koncovkou
- brožůrka
V malé krabičce kromě samotného chytrého náramku najdete také kabel pro nabíjení, který je na jednom konci opatřen magnetickou koncovkou a na konci druhém USB-C konektorem pro zapojení do adaptéru. Výrobce nezapomněl ani na manuál, která vysvětlí, jak náramek dobíjet a ovládat. Ale pochybuji, že si si ho někdo někdy přečte.
První dojmy
Honor Band 6 se dá označit za křížence chytrých hodinek a fitness náramku. Designem hodně připomíná stájové hodinky Watch ES, jen je o něco menší. Zpracování je prvotřídní: vše lícuje a nikde nic nevrže.
Na levé straně Band 6 najdeme decentní logo výrobce. Na opačném boku se nachází jediné fyzické tlačítko, které rozděluje červená linka, aby lépe vynikalo a slouží pro vstup do nabídky systému Lite OS.
Řemínek je uživatelsky vyměnitelný. Stačí vycvaknout zarážku a pásek jednoduše z těla náramku vysunout. V českých obchodech se cena náhradních řemínků pohybuje kolem částky 130 korun. Takže úplně v pohodě. Samotný Band 6 je v prodeji v provedeních Meteorite Black (černá), Sandstone Grey (šedá) a Coral pink (růžová).
Jak vyměnit řemínek
Ani o něm nebudete vědět
Protože Band 6 budete nosit po většinu dne, je důležité vědět, zde někde něco netlačí a nepřekáží. Během používání a cvičení jsem o něm vůbec nevěděl, za což vděčí kromě skromným rozměrům i velmi nízké hmotnosti jen 18 gramů. Náramek je také odolný až do 5 ATM, což znamená, že se s ním můžete sprchovat a také plavat. Nemusíte ho z ruky vůbec sundávat. Naopak není určen pro potápění.
AMOLED displej a operační systém
- úhlopříčka 1,47 palce, rozlišení 194 × 368 pixelů
- technologie AMOLED, krásné barvy a široké pozorvací úhly
- mezigeneračně se displej zvětšil o 148 procent
Na první pohled si všimnete asi nejzásadnějšího vylepšení od doby modelu Band 4. „Šestka“ svůj displej roztahuje prakticky na celou čelní plochu pouzdra. Letos tak dostanete parádní panel s úhlopříčkou 1,47 palce s rozlišením 194 × 368 pixelů, zatímco předchozí generace měla pouze 0,96palcový LCD zobrazovač se slabou jemností 80 × 160 pixelů. Obrazovka je o 48 % větší oproti Band 4.
Vzhledem k použité AMOLED technologii je na displej radost pohledět. Pozorovací úhly a barevné podání jsou skvělé. Plně dostačuje i jas, který se dá nastavit v pěti krocích (automatická regulace chybí). S čitelností displeje jsem neměl problém ani za slunečného dne, natož pak uvnitř budovy nebo večer.
Co se ovládání týče, tak po displeji budete prstem svajpovat zprava doleva (a naopak) a nahoru dolů (a naopak). Obrazovka na příkazy reaguje příkladně a s ovládáním nebyl za celý měsíc testování sebemenší problém. Díky ochrannému sklíčku (zřejmě starší typ Gorilla Glass) není po škrábancích na displeji ani památky. Obrazovka stále vypadá jako nová. Někoho by mohla zamrzet absence Always-On displeje, ale je nutné přihlédnout k tomu, že Honor Band 6 stojí jen 1 299 korun. Umí alespoň gesto, které okamžitě zhasne displej – stačí obrazovku přikrýt dlaní.
Psali jsme: Jak vyměnit řemínek u náramku Huawei Band 6 a Honor Band 6?
Po zapnutí náramku má uživatel na výběr z několika různých ciferníků a pokud mu některý z přednastavených nevyhovuje, může další stáhnout zdarma prostřednictvím aplikace Zdraví. Některé skiny vypadají opravdu pěkně.
Operační systém Lite OS
- svižný chod
- graficky povedené prostředí
- velké množství doplňujících funkcí
- vzdálená spoušť fotoaparátu
V hodinkách najdete systém Lite OS. Základní výbava je hodně slušná a zahrnuje třeba aplikaci počasí, kompas, pro mnohé nepostradatelnou funkci Najdi můj telefon, svítilnu (displej hodinek se přepne na bílou plochu s maximálním jasem) a další.
Pohyb v menu uživatelského prostředí je vertikální, čili prstem nahoru/dolů po displej. Pokud chcete hlouběji do nastavení, na položku jednoduše ťuknete prstem. O krok zpět se vracíte stiskem tlačítka, anebo tahem prstu zleva doprava po obrazovce.
Pojďme si nyní popsat uspořádání hlavních ploch Lite OS. Tahem prstu doleva na ciferníku (úvodní obrazovce) se před vámi zobrazí přehled o kontinuálním měření srdeční frekvence se všemi údaji, které k tomu náleží. Následuje obrazovka hladiny úrovně stresu, dále pak počasí s aktuální teplotou a denním maximem/minimem, ovládání hudby, a nakonec i přehled o ušlé vzdálenosti, krocích a spálených kaloriích. Procházení po jednotlivých plochách je cyklické, takže na úvodní ciferník se lze vrátit i listováním na opačnou stranu.
Tahem prstu po obrazovce od horního okraje dolů se dostanete do rychlého menu, kde můžete jedním ťuknutím aktivovat režim Nerušit, který potlačí notifikace na přijaté zprávy či příchozí hovor, nechat zapnutou obrazovku po dobu až pěti minut, nechat si prozvonit telefon, který hledáte, nastavit budík, anebo vstoupit hlouběji do nabídky systému Lite OS.
Kromě toho náramek zvládne také pořídit fotku. Ne, nemá fotoaparát, ale může sloužit jako vzdálená spoušť foťáku vašeho telefonu. Tato užitečná funkce je bohužel navázána pouze na smartphony Honor a Huawei.
Co se notifikací týče, tak text náramek bez problémů zobrazí včetně české diakritiky, na zprávy však nelze nijak zareagovat. A kompletně v češtině je i prostředí operačního systému. Pokud nechcete, aby vás otravovaly notifikace, a to nejenom například hovory, ale třeba i oznámení ze sociálních sítích, můžete vše jednoduše vypnout.
Výdrž baterie
- dostatečně dlouhá výdrž
- akumulátor má kapacitu 180 mAh
- rychlé nabíjení
Výrobce oficiálně udává výdrž až čtrnáct dní. A vůbec nekecá. Záleží ovšem na tom, jak budete náramek používat. Já měl zapnuté nepřetržité sledování srdeční aktivity, spánkový asistent a podsvícení na třetím stupni z pěti, a dostal jsem se v pohodě na 12 dnů. Při opravdu intenzivním využívání se výdrž snížila zhruba na polovinu, někam k osmi dnům.
Honor Band 6 je vybaven baterií s kapacitou 180 mAh. Pro doplnění energie slouží nabíječka s magnetickou kolébkou, která baterii z 0 na 100 procent kapacity dobije zhruba za 80 minut. Díky podpoře rychlého nabíjení pak deset minut na nabíječce zajistí až třídenní výdrž.
Kompaktní balíček funkcí pro sledování zdraví
Díky monitorování zdraví je Band 6 vážně skvělým parťákem. Sledovat kromě tepové frekvence můžete například hladinu kyslíku v krvi (SpO2). To je důležitý ukazatel dobré zdravotní kondice a ujištění, že váš organismus funguje, jak má. Měření SpO2 může určit, jak se vaše tělo dokáže adaptovat na probíhající tréninkovou zátěž. Samotný proces měření okysličení krve trvá asi 10 až 15 sekund, ale náramek tuto disciplínu neumí kontinuálně, tedy sám od sebe. Pokud chcete vědět, jakou je hodnota SpO2, měření musíte aktivovat ručně.
Naštěstí to není případ také měření srdeční frekvence. Honor Band 6 je vybaven algoritmem AI, který podporuje nepřetržité měření srdečního tepu v reálném čase během celého dne. Jako kritický indikátor zdraví, může být monitorování tepu také včasným upozorněním, pokud je srdeční frekvence příliš vysoká nebo příliš nízká. Sledováním srdeční frekvence Band 6 rozpozná i úroveň vašeho stresu a napětí, které vám pomůže zredukovat pomocí dechových cvičení s průvodcem. Náramek přináší i sadu funkcí pro sledování kvality spánku. Ty identifikují a zaznamenávají data včetně doby hlubokého spánku, lehkého spánku, REM spánku a bdění. Na základně toho pak náramek poskytuje osobní vyhodnocení a návrhy, jak kvalitu spánku vylepšit.
Honor Band 6 podporuje 96 sportovních aktivit a 10 profesionálních režimů (cvičení včetně běhu, procházek, cyklistiky, plavání, veslování a volného trénování. Navíc dokáže automaticky rozpoznat šest různých tréninkových režimů, a tedy vám připomene, abyste nezapomněli zapnout sledování své sportovní aktivity. Tato funkce fungovala docela přesně, byť se mi párkrát stalo, že náramek nerozpoznal, že běžím a tak jsem musel měření aktivovat ručně. Vzhledem k absenci GPS modulu se při běhaní neobejdete bez telefonu, což je škoda. Ale Honor chápu, kdyby měl náramek i GPS, ohrozilo by to prodeje chytrých hodinek značky, například modelu Watch ES. Užitečná je možnost během sportovních aktivit ovládat hudební přehrávač. Na to Honor nezapomněl.
Zhodnocení Honor Band 6
Jasně! Nový Honor Band 6 je vážným adeptem na fitness náramek roku. Nabízí dlouhou výdrž (včetně rychlého nabíjení baterie) a spoustu zdravotních a sportovních funkcí, které uspokojí i náročnější uživatele.
Ve výbavě letošního modelu najdeme také nádherný AMOLED displej a podporu měření okysličení krve SpO2. Mezi přednosti náramku lze zařadit i aplikaci Zdraví, která je přehledná a nabízí bohaté možnosti nastavení.
Voděodolnost do 5 ATM je sice standardem, ale taktéž hovoří ve prospěch Honor Bandu 6. Vzhledem k rozměrům se „šestka“ lépe vyjímá na zápěstí žen a dívek, než u někoho, kdo má ruce jako dřevorubec. Kompaktní provedení však svůj účel plní dokonale – Band 6 při běžném nošení a sportování nijak nepřekáží.
Honor Band 6 mohu vřele doporučit všem, kteří hledají povedený chytrý náramek za rozumnou cenu. Je to jasný hit. Bude se líbit.
Co se líbí
- krásný AMOLED displej
- odolnost vůči vodě a prachu
- dlouhá výdrž baterie
- podpora rychlonabíjení baterie
- aplikace Zdraví (v češtině)
Co se nelíbí
- chybí GPS
Vypadají skvěle, cena je taky super a ta výdrž baterky! Jdu do toho!
Mně se moc líbí. Za tu cenu mají parádní displej i výdrž. Plus dávám i za čestinu.
Jj, už mi došel a zatím jsem nadšený. Super náramek. Dobrá výdrž baterky a hezky se ovládá přes velký displej.
Náramek vypadá suprově. Už se těším, až ho budu mít v ruce. Mám objednáno 🙂