- Mobilní telefony používáme všichni doma i v práci, ve dne v noci. A víme o nich hodně
- Přesto ale stále jsou věci, které nás překvapí
- Možná mezi ně bude patřit některá z následujících informací
Svůj smartphone kontrolujeme každých 20 minut
Mobilní telefony se za několik let používání staly pevnou součástí naší práce i zábavy. Průměrný Čech v produktivním věku zkontroluje svůj mobil v průměru 46krát denně. To představuje každých 21 minut z bdělé části dne. Vedle toho pak zhruba 44 % z nás spadá do kategorie vysokofrekvenčních uživatelů. Ti pak po chytrém telefonu sáhnou více než padesátkrát, což je každých zhruba 19 minut z aktivní části dne.
Prstem po displeji urazíme stovky metrů denně
Evropané tráví podle průzkumu značky OnePlus každý den v průměru 62 minut posouváním displeje svého chytrého telefonu. Vyjádřeno v délce, každý z nás překoná posouváním obrazovky svého smartphonu vzdálenost 180 metrů. A ti nejextrémnější evropští uživatelé denně urazí prstem po displeji více než 700 metrů. 50 % z nás dává přednost posouvání pomocí ukazováčku, zatímco 35 % používá palec.
Polovina uživatelů mobilů se bez nich neobejde
Dokážete se obejít bez svého mobilu? Pokud ano, pak patříte do té šťastnější poloviny populace. Podle průzkumu společnosti Pew Research se celých 46 % uživatelů bez svého mobilu neobejde. A byl popsán i strach z toho, že budete bez mobilu, nebo že jej nebudete moci použít. Termín nomofobie vznikl spojením prvních slabik slov No Mobile Phobia.
90 % poškození telefonu skončí poškozením displeje
Nejčastějším poškozením chytrého telefonu je poškození displeje. Jedná se až o 90 % všech poškození smartphonů. Podle statistik BNP Paribas Cardif má 65 % Čechů zkušenost s rozbitím, utopením nebo krádeží telefonu. Průměrná cena opravy pojištěných zařízení činí 4 300 Kč.